Заняття у рамках проекту «Вчимося бути дослідниками»

Заняття у рамках проекту «Вчимося бути дослідниками»


12 грудня на занятті в рамках проекту «Вчимося бути дослідниками» учасники-гуртківці ознайомилися з поняттям наукова гіпотеза і намагалися опанувати його у практичних діях. Діти, спостерігаючи  за новими для них цікавими і неочікуваними явищами, які було продемонстровано в низці дослідів (з гасінням свічки вуглецевим газом, голкою, що плаває, видимою і невидимою монетою, всотуванням води бокалом з нагрітим всередині нього повітрям тощо), вчилися висувати припущення щодо причин цих явищ.

Крім того, гуртківці опановували процедуру наукової презентації. Подібно до учасників наукових конференцій, діти, виконуючи домашнє завдання, зробили «доповіді» про деякі науки, які їх зацікавили, зокрема про іхтіологію, мікологію, біологію. Потім гуртківці вчилися ставити запитання до отриманої  інформації, а презентанти – відповідати на них.

Отримала продовження і тема наукових інструментів, розпочата на попередніх заняттях. Учасник проекту Нікіта приніс на заняття мікроскоп, і діти мали змогу побачити цей пристрій в дії.

І на завершення заняття школярі ознайомилися з визначними науковими подіями останніх тижнів – відзначенням 100-річного ювілею видатного українського вченого Бориса Патона та висадкою на Марс космічного апарата InSight з демонстрацією відзнятого ним відео дивовижної панорами червоної планети. 

Версія для друку Опубликовано: 17 Грудня 2018
Поділитись: