З ДНЕМ ФЛОРИСТА УКРАЇНИ!

З ДНЕМ ФЛОРИСТА УКРАЇНИ! 31 березня 2000 року Міністерство Праці та соціальної політики України з ініціативи Наталії Агеєвої, засновниці «Академії флористики Наталії Агеєвої», внесло до Класифікатору професій нову професію «ФЛОРИСТ». Роботу флориста важко назвати просто працею. Це поєднання багатьох знань не тільки з ботаніки, а й з математики, геометрії, історії, етнології, біохімії, медицини. Без любові до цієї справи і багатої уяви у флористиці неможливий кінцевий результат - краса, що змушує, як мінімум, зупинитися поруч і помилуватися нею.
Ще в період Стародавнього Єгипту квіти використовували для прикраси храмів, палаців і будинків. Стародавні греки, прагнучи домогтися прихильності небожителів, підносили кожному з богів Олімпу квіти певного сорту. Букет квітів був недовговічним, тому необхідним було дотримання певних канонів: конфігурація букета, пропорції, символізм. З’явилось мистецтво плетіння вінків. Навіть в архітектурі рослинний орнамент стає одним з ознак певного стилю. Пізніше, в епоху християнства в Європі з'явилася і закріпилася традиція дарувати букети квітів. І, звичайно ж, адресувалися такі подарунки в першу чергу жінкам в знак визнання їх краси, вираження почуттів і любові до них.

Проаналізувавши роботи учнів конкурсу МАН, ми виявили той же вектор розвитку інтересу до флористики як у діяльності  нашого Відділення екології та аграрних наук, так й у  наших юних дослідників.

Продовжувати у відділенні традицію Стародавнього Єгипту вже багато років поспіль нам допомагають  наші партнери - Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України. Кожного року на Весняну Підсумкову сесію Київської МАН Ботанічний сад дарує нам кошик розкішних квітів, його фахівці проводять екскурсії колекціями саду, надають поради.

Традицію стародавніх греків з плетіння вінків допомагає освоїти флорист Владислав Руснак, випускник Національного університету біоресурсів і природокористування України. А викладачі цього університету навчили дітей створювати кокедаму.

Член Асоціації Українських Флористів, спеціаліст з ошибани Анна Філіна подарувала багатьом дітям практичні навички створення власної унікальної листівки.

 А ще у Київської МАН є свій  квітковий кутюр'є – LoraShen, провідна українська компанія, що спеціалізується на флористиці та декорі. Оформлені компанією фотозони наших свят завжди стають родзинкою заходу.  «Але де ж наукова складова?», - спитаєте ви. Наукові співробітники Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка,  Національного університету біоресурсів і природокористування кожного року стають керівниками науково-дослідницьких робіт учнів секції «Ботаніка».  Мабуть ви вже бачили наших вихованцях на теренах Інтернету та телебачення з їх роботами: Шугайло Світлана  «Гермооб’єми для закритих екосистем»,  Деребера Світлана «Використання тропічних і субтропічних рослин у вертикальному озелененні». Роботи достойно представлені на багатьох виставках, наприклад, WEEKEND Київської МАН на Kyiv Mini Maker Faire. Зараз дівчата, які стали нашою гордістю, вже студентки. Але навички вони отримали на все життя.  І цього року ще декілька цікавих робіт поповнять нашу флористичну колекцію.

Плюсніна-Кудик Тетяна Володимирівна, учениця 10 класу ліцею «Еко» № 198, тема: «Екологія та екодизайн»

Остаписько Анна Іванівна, учениця 7 класу, НВК № 30 "Еконад", тема:  «Розмаїття живої природи в архітектурних творіннях Владислава Городецького»

Міщенко Антон Віталійович, учень 8 класу ЗЗСО № 14 ім. С.Грушевського, тема: «Алелопатія»

Костків Володимир Володимирович, учень 11 класу школи І-ІІІ ступенів  № 132 , тема: «Дослідження емоційності рослин»

Гребенюкова Марія Леонідівна, учениця 7 класу, НВК № 30 "Еконад" , тема: «Розмаїття живої природи в архітектурних творіннях Гауді».

Таким чином, Відділення екології та аграрних наук має безпосереднє відношення до свята флористів України. З нами ви зможете пройти цей цікавий шлях

 

ВІД ЗАХОПЛЕННЯ ДО ПРОФЕСІЇ «ФЛОРИСТ». 


ЗІ СВЯТОМ, КОЛЕГИ!


Версія для друку Опубликовано: 31 Березня 2020
Поділитись: