Юні історики в Україно-Японському центрі

Юні історики в Україно-Японському центрі


14 грудня юні науковці  відділення історії Київської МАН  на чолі з керівниками секцій Владимирською Ганною Овсіївною та Сивенко Софією Максимівною завітали до Україно-Японського центру, що розташований у Науково-технічній бібліотеці імені Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». На початку екскурсії працівник центру Накамуро Сан ознайомив МАНівців з бібліотекою, відеотекою, аудіотекою, журнальним стендом та інтернет-куточком японської літератури, де вони дізналися багато цікавого про культуру та традиції Японії. Після того майстер з ікебани Олена Капранова розповіла про дивовижне мистецтво – ікебану напрямку ікенобо на зимовій виставці японського мистецтва. Серед робіт, створених викладачами та студентами курсів мистецтва аранжування квітів ікебана Україно-Японського центру, були представлені як традиційні форми, так і композиції у вільному стилі.

Ікебана – японське мистецтво компонування зрізаних квітів і пагонів у спеціальних посудинах, а також мистецтво правильного розміщення цих композицій в інтер'єрі. В її основу покладено принцип вишуканої простоти, що досягається виявленням природної краси матеріалу.

Після виставки ми відпочили біля саду «Дух Японії», який був створений японською компанією ландшафтного дизайну Kosugi Zohen Co. Ltd. на прохання Посольства Японії в Україні спеціально до Року Японії в Україні. Сад каменів, або так званий сад «сухого пейзажу», який ще часто називають «садом дзен», є невід’ємним елементом японської культури.

Це була  для нас чудова нагода серед холодної зими поринути у квітучий сад та носолодитися незвичними фантазіями до Різдва та Нового року.

 


 

Версія для друку Опубликовано: 19 Грудня 2018
Поділитись: