Європейські норми академічної доброчесності у діяльності Київської МАН

Принципи академічної доброчесності та відкритості є ключовими цінностями роботи Київської Малої академії наук учнівської молоді від самого початку її існування. Адже тільки такій підхід забезпечить дійсно сучасну освіту науково-дослідного спрямування, яка в майбутньому зробить максимально конкурентноспроможною науку столиці й України в цілому.
Для досягнення об’єктивності й прозорості отриманих результатів та оперативності їх оприлюднення, починаючи з 2018-2019 навчального року Київська МАН разом із КНП «Освітня агенція міста Києва» забезпечила написання контрольних робіт у рамках конкурсу-захисту науково-дослідницьких у форматі комп’ютерного онлайн-тестування. Свої результати київські МАНівці могли побачити на сайті Київської МАН майже одразу після проведення роботи.
У жовтні 2018 року Київська МАН організувала проведення практичного семінару «Академічна доброчесність у школі. Реальні кейси», який став одним із кроків Київської МАН з підвищення рівня доброчесності науково-дослідницьких робіт, що столичні школярі щороку представляють на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту.
Також задля підвищення якості та академічної доброчесності науково-дослідних робіт своїх вихованців, впровадження сучасних програмних засобів в організацію освітнього процесу Київською МАН підписано договір з ТОВ «Антиплагіат» (український розробник сервісу перевірки академічних тестів на плагіат Unicheck (unicheck.соm) та сервісу визначення авторства EMMA (emmaidentity.com), результатом співпраці з якими стане перевірка на плагіат усіх науково-дослідницьких конкурсних робіт київських МАНівців системою Unicheck.
Категорія академічної доброчесності є всеохоплюючою. Це не тільки мотивоване та відповідальне навчання і основа якісної освіти, а й етичні і моральні принципи, духовні засади, що свідчать про рівень внутрішньої культури викладачів та вихованців. Це шлях до формування свідомого громадянського суспільства. Пройдемо його разом.