Європейські норми академічної доброчесності у діяльності Київської МАН

Європейські норми академічної доброчесності у діяльності Київської МАН Європейські принципи суспільного життя базуються на дотриманні усіма членами суспільства норм чесності та правдивості у своїй діяльності. І кодекс академічної доброчесності – найкращий інструмент задля дотримання цих норм у науковій сфері.
19-23 жовтня 2020 року проходить Європейський тиждень академічної доброчесності, 21 жовтня світова спільнота щороку відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. 2020  року Україна вперше долучилася до відзначення цього Дня.

Принципи академічної доброчесності та відкритості є ключовими цінностями роботи Київської Малої академії наук учнівської молоді від самого початку її існування. Адже тільки такій підхід забезпечить дійсно сучасну освіту науково-дослідного спрямування, яка в майбутньому зробить максимально конкурентноспроможною науку столиці й України в цілому.

Для досягнення об’єктивності й прозорості отриманих результатів та оперативності їх оприлюднення, починаючи з 2018-2019 навчального року Київська МАН разом із КНП «Освітня агенція міста Києва» забезпечила написання контрольних робіт у рамках конкурсу-захисту науково-дослідницьких у форматі комп’ютерного онлайн-тестування. Свої результати київські МАНівці могли побачити на сайті Київської МАН майже одразу після проведення роботи.

У жовтні 2018 року Київська МАН організувала проведення практичного семінару «Академічна доброчесність у школі. Реальні кейси», який став одним із кроків Київської МАН з підвищення рівня доброчесності науково-дослідницьких робіт, що столичні школярі щороку представляють на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту.

Також задля підвищення якості та академічної доброчесності науково-дослідних робіт своїх вихованців, впровадження сучасних програмних засобів в організацію освітнього процесу Київською МАН підписано договір з ТОВ «Антиплагіат» (український розробник сервісу перевірки академічних тестів на плагіат Unicheck (unicheck.соm) та сервісу визначення авторства EMMA (emmaidentity.com), результатом співпраці з якими стане перевірка на плагіат усіх науково-дослідницьких конкурсних робіт київських МАНівців системою Unicheck.

Категорія академічної доброчесності є всеохоплюючою. Це не тільки мотивоване та відповідальне навчання і основа якісної освіти, а й етичні і моральні принципи, духовні засади, що свідчать про рівень внутрішньої культури викладачів та вихованців. Це шлях до формування свідомого громадянського суспільства. Пройдемо його разом.

 
Версія для друку Опубликовано: 22 Жовтня 2020
Поділитись: