Виставка О. Захарчука «Річка Геракліта»

Виставка О. Захарчука «Річка Геракліта» 25 грудня учні-члени секцій відділення історії разом з керівниками відділень та секцій КМАНУМ С.М. Сивенко, Г.О. Владимирською, О.М. Ісаченко та Т.В. Курсик відвідали виставку знаного живописця й графіка, заслуженого художника України Олексія Захарчука «Річка Геракліта», що відкрилася 6 грудня в Національному музеї імені Т.Г. Шевченка. Олекса Захарчук належить до плеяди шістдесятників, а його роботи перегукуються з поетичними образами Ліни Костенко. Художник пройшов драматичний земний шлях і щасливий творчий, бо залишив вагомий спадок для майбутніх поколінь. У пронизливій медитативній тиші пейзажів майстра, «над берегами вічної ріки», ми сповнені роздумів про нашу історичну долю й сьогодення.
Епічна Україна, яку так відчував та вмів передати майстер, розкривається перед глядачем поступово: складними нюансами світла та кольору, майстерною грою тону, безпомилковою напругою силуетів.Інтенсивний синій колір картин «Синій вечір», «Напровесні», «Ранок. Пам’яті Алли» перемежований творами, сповненими туманного сріблястого марева, секрет передачі якого був особливістю авторського почерку Захарчука («Старий Київ. Поділ», «Старокиївські пагорби»).Глибинні струмені філософсько-поетичної «річки Геракліта» увійшли у образний лад його пейзажів, перед усім з річками – Стугною, Сновом, Дніпром та Сулою, й несуть незбагненну таїну й споконвічне запитання: «Хто ми, куди йдемо?».

Цінність цієї виставки саме у представленні знакових програмних творів художника, передусім його 9 найкращих монументальних полотен з фондів Національного художнього музею України. У сучасному просторі залу «Атріум» вони отримали нове звучання, а можливість дивитись на них з належної відстані розкриває на повну силу їхню магію.Дивовижну екскурсію виставкою провела мистецтвознавець та донька художника − Юлія Олексіївна Захарчук.Версія для друку Опубликовано: 26 Грудня 2016
Поділитись: