Вихованці Київської МАН на VIІ Міжнародному фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018»

Вихованці Київської МАН на VIІ Міжнародному фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018»


З 16 по 19 жовтня  в НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» триває VIІ Міжнародний фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018». 

У програмі Фестивалю – конкурс стартапів «Sikorsky Challenge 2018», конкурс  «POLYTECO Україна 2018-2019» – національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічного конкурсу учнів «Intel ISEF 2019)  та виставка-презентація Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Метою фестивалю є залучення учнівської та студентської молоді, а також науковців та підприємців, до участі у дослідницьких програмах і проектно-конструкторській діяльності задля їх подальшої комерціалізації, створення стартапів і виведення інноваційних продуктів на міжнародний та національний ринки.

Четверо вихованців Київської МАН блискуче представили свої науково-дослідницькі розробки на виставці-презентації інноваційних проектів «Майбутнє України».

У номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» Нікіта Сазонов, учень 11 класу ліцею «Голосіївський» № 241 міста Києва, вихованець відділення комп'ютерних наук Київської МАН, представив свій проект «Мобільний додаток «Kyiv Metro Guidebook»», який привернув велику увагу відвідувачів виставки. Метою роботи Нікіти є розробка мобільного додатка для полегшення навігації та прокладання маршрутів у Київському метрополітені. Юний науковець  реалізував можливість побудови маршруту з наданням інформації про місце посадки, час поїздки та карту маршруту. Також можна продивлятися інформацію стосовно кожної станції метро, а саме: схему станції з усіма входами і виходами, опис станції, об’єкти поруч, архітектуру та рух поїздів на станції. У розробці є можливість пошуку станції за об’єктом поруч, розділ новин, побудова маршруту з урахуванням статусу станції, дільниці перегону чи пересадки (відчинено, зачинено, затримка, можливі обмеження), пошук найближчої станції на карті місцевості та підтримка англійської мови.

У номінації «Екологія  та ресурсозбереження» Іванна Папушенко, дійсний член відділення технічних наук Київської МАН, представила свій проект «Архітектура сучасних енергоактивних будівель». Талановита винахідниця спроектувала енергоактивний будинок, який змінить світогляд українців, – будівлю, яка створює здорові та комфортні умови для своїх мешканців, позитивно впливає на клімат і навколишнє середовище. В роботі Іванни розглядаються фактори навколишнього середовища, природно-кліматичні умови, що впливають на енергоефективність будинків, геометричні форми будинків, енергоефективні технології в «пасивних», «розумних», «енергоактивних»  будинках.

Марія Яцюк, учениця 11 класу спеціалізованої школи №43 «Грааль» з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу, вихованка відділення екології та аграрних наук Київської МАН, також у номінації «Екологія та ресурсозбереження»  представила свій проект «Тестування токсичності новосинтезованих нанокомпозитів для біологічних застосувань за допомогою дафній». Адже на сьогодні кількість напрямків застосування нанорозмірних вуглецевих матеріалів у біотехнології стрімко зростає, постійно існує потреба розробки нових наноматеріалів, які б мали бажані флуоресцентні властивості, синтезувались в один етап та водночас не проявляли цитотоксичних ефектів. Метою дослідження є освоєння і використання методу синтезу карбонових точок, визначення їхніх спектральних властивостей, з’ясування придатності їх застосування як флуоресцентних маркерів для візуалізації в екологічному аналізі та дослідження їхнього впливу на живі організми (із застосуванням дафній).

У номінації «Електроніка  та приладобудування» Олександр Данилевич, учень  11 класу Політехнічного  ліцею  НТУУ «КПІ», вихованець відділення технічних наук Київської МАН, представив проект «Метод вимірювання сили натягу тросу за допомогою лазерного променя». Метою роботи Олександра було розробити такий метод, який дозволить значно спростити та здешевити процес аналізу експлуатаційних характеристик різноманітних конструкцій та механізмів, що включають до свого складу троси, канати та інші аналогічні вироби.

Юні науковці вже вкотре здивували гостей та учасників фестивалю оригінальними науково-технічними та конструкторськими винаходами. Молоді винахідники впевнено захищали власні проекти та відповідали на запитання відвідувачів заходу, серед яких були науково-педагогічні працівники НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», вчені НАН України, члени журі та учасники конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge 2018» і конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019», студенти, підприємці та журналісти.  Проекти Іванни Папушенко  і Марії Яцюк зацікавили  Нобелівського лауреата з медицини та фізіології 2001 року Сера Пола Нерса з Великобританії, якому дівчата з задоволенням розповіли про свої винаходи.

Юні дослідники Київської МАН були нагороджені пам’ятними дипломами учасників виставки-презентації Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» у рамках VІІ Фестивалю  інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018». Автори найбільш цікавих робіт, серед яких  і вихованець відділення комп'ютерних наук Нікіта Сазонов, отримали заохочувальні призи від організаторів.

Зауважимо, що 17 жовтня на  юних науковців – учасників Конкурсу стартапів, серед яких шестеро вихованців Київської МАН, а також учасників Конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019» (в т.ч. 35 вихованців Київської МАН), ще чекає захист своїх проектів. Для них сьогоднішній день – лише початок, тому ми бажаємо всім успіхів та подальших перемог!

Під час VІІ Фестивалю  інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018» нас вразила мобільність деяких вихованців Київської МАН, які  встигли одночасно зареєструватися та презентувати свої проекти одразу на двох заходах. Нікіта Сазонов та Олександр Данилевич встигли і на виставку-презентацію «Майбутнє України», й на відкриття виставки наукових проектів школярів – учасників конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019». Сергій Лисін, Марія Трухан, Єлизавета Столярчук та Софія Лазарова встигли також і на урочисте відкриття VII Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018», і на відкриття виставки наукових проектів школярів – учасників конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019». 

Бажаємо членам команди Київської МАН впевнених перемог на конкурсах у рамках VII Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018»  та вболіваємо за них!

Версія для друку Опубликовано: 17 Жовтня 2018
Поділитись: