Вечір пам’яті Георгія Вороного

Вечір пам’яті Георгія Вороного


13 листопада в Колонній залі Київської міської ради відбувся вечір пам’яті Георгія Вороного, який на запрошення організаторів (НПУ ім. М.П. Драгоманова спільно з КМДА) відвідали і вихованці відділення математики Київської МАН.

Українська наука у своєму минулому має багато яскравих сторінок, на жаль, досі мало відомих широкому загалу. Одна з них пов'язана з іменем Георгія Вороного (1868-1908) – видатного математика, українця за походженням, широко знаного в науковому світі, авторитетного фахівця в галузі теорії чисел.

2018 рік – ювілейний для Г. Вороного. Постановою Верховної Ради України від 08.02.2018 ( № 2287-VIII) 150-річчя з дня народження вченого увійшло до переліку дат, які відзначаються на державному рівні.

Праці Вороного, написані на межі ХІХ-ХХ століть, в наші дні переживають своє відродження, вони застосовуються не тільки в математиці, а і в багатьох інших сферах людської діяльності.

Учасниками та доповідачами вечора пам’яті були видатні учені сучасної математичної науки: Працьовитий Микола Вікторович, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВШ України, декан фізико-математичного  факультету НПУ ім. Драгоманова, Торббін Григорій Мирославович, професор, доктор фізико-математичних наук, проректор з наукової роботи НПУ ім. Драгоманова,  член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор КНУ імені Тараса Шевченка, Сита Галина Миколаївна, ст. наук. співр. НПУ ім. Драгоманова, Єгорченко Ірина Анатоліївна, кандидат наук, с.н.сп. Інституту математики НАН України, Городній Михайло Федорович, професор, доктор фізико-математичних наук, декан механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інші науковці та державні діячі.

Юним математикам було цікаво й корисно дізнатися про цю сторінку історії і сьогодення світової математичної науки. Деякі з них навіть визначилися з напрямом своїх подальших досліджень.

Версія для друку Опубликовано: 16 Листопада 2018
Поділитись: