Учні-члени Київської МАН відвідали Європейську організацію ядерних досліджень (CERN)

Учні-члени Київської МАН відвідали Європейську організацію ядерних досліджень (CERN) Учні-члени Київської Малої академії наук учнівської молоді, вихованці відділення фізики та астрономії Ігор Тархан та Максим Рябоконь відвідали найбільшу у світі лабораторію фізики високих енергій – Європейську організацію ядерних досліджень (CERN). Лабораторія знаходиться на захід від Женеви, на кордоні між Францією і Швейцарією, біля підніжжя гірського масиву Юра. Цьогоріч наукова школа з фізики для школярів на базі CERN проходила вже вшосте, з 20 по 24 червня. Після приїзду підліткам одразу провели екскурсію об’єктом IdeaSquare. Цей проект, розроблений для підтримки інновацій, об’єднує дослідників, інженерів, промисловців і студентів. Автори IdeaSquare прагнуть, щоб проекти, дослідження і розробки науковців CERN надихали широке коло людей на нові ідеї, корисні для суспільства.


Також талановиті вихованці Київської МАН, переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2018 року, разом з іншими 11 учасниками наукової школи  з фізики від МАН  зустрілися із доктором Пабло Гарсіа Телло. Під час неформальної бесіди науковець розповів учням про тренди розвитку майбутнього, дав поради щодо навчання в університеті, поділився досвідом і продемонстрував результати нинішніх досліджень.



Перебуваючи в школі Ігор та Максим прослухали лекцію про загальну фізику елементарних частинок. Також дізналися детальніше про детектори Великого адронного колайдеру (ВАК), його загальну будову та експерименти, над якими зараз працюють науковці CERN. Вихованцям Київської МАН та іншим МАНівцям розповіли про сутність проблем, які спіткали вчених ВАК, коли вони намагалися вийти за межі Стандартної моделі (теоретична конструкція, яка описує електромагнітну, слабку і сильну взаємодію всіх елементарних частинок).



Учні-члени Київської МАН разом з іншими членами делегації побували в Женевському університеті, де їм демонстрували досліди з різних галузей фізики: від кінематики до ефектів надпровідності. А пізніше Максим та Ігор потрапили до School Lab, де під керівництвом фахівців школярі збирали з підручних матеріалів найпростіший детектор елементарних частинок – камеру Вільсона – і спостерігали за її роботою.



У рамках навчання обдаровані вихованці Київської МАН також відвідали Раду ООН з прав людини, де зустрілися з дипломатичним представником від України та мали унікальну можливість посидіти на місцях представників різних країн ООН, чого ніколи б не змогли зробити, якщо подорожували Швейцарією як туристи.



Завершальним етапом освітньої поїздки стала екскурсія Європейським центром ядерних досліджень. Школярів запросили у командний пункт експерименту ATLAS. Також підлітки побували в загальному командному пункті, з якого здійснюється управління всіма прискорювачами на території установи.



Учні Київської МАН долучилися до грандіозного дослідження, перейняли світовий досвід і зрозуміли, що наука відчиняє ті двері, які для інших ще довго можуть залишатися зачиненими, а також змогли визначитися з напрямом подальших наукових досліджень.



Бажаємо Максиму та Ігорю творчих успіхів і подальших перемог!



У статті використано матеріали НЦ "Мала академія наук України":  http://man.gov.ua/ua



Версія для друку Опубликовано: 23 Липня 2018
Поділитись: