У світ гербарію - захоплива подорож юних КМАНівців під час літньої наукової профільної школи
Ранок, 23 липня у літній науковій профільній школі КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» розпочався досить жваво. Разом із МАНівцями ми отримали змогу вирушити у неймовірну подорож наукою рослин, гідом якої стала лаборант відділення екології та аграрних наук Никитіна Анастасія. Нашою першою зупинкою стала лекція: «Роль гербарних колекцій для науково-просвітницької діяльності біологічної науки», під час якої юні науковці дослідили, що таке «травники» і подорожуючи Францією, Англією, Швейцарією, Сполученими Штатами Америки побували у найбільших гербаріях світу. Також порівняли науковий, навчальний та художній гербарії, знайшовши між ними спільні та відмінні риси, дізналися про «The Index Herbariorum» та який акронім має гербарій Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, разом змогли зібрати оснащення науковця-ботаніка для польових досліджень. Але ж просто зібрати комусь спорядження і не поринути у серйозну науку, не відчути себе справжнім науковцем «у полі» нам не цікаво! Тому далі, як справжні академіки, ми створили своє власне наукове надбання - науковий морфологічний гербарій.
Наука «морфологія» вивчає форми та будову рослин. Розглядаючи форму, край, основу, верхівку та поверхню листової пластинки можна дуже багато чого сказати про рослину: які екологічні особливості їй притаманні, де вона росте, яка її життєва форма та багато чого іншого. З блиском у очах та запеклим інтересом вихованці розділилися на декілька команд, кожна з яких за певний проміжок часу повинна була зібрати якнайбільше інформації з запропонованих зразків та визначити, що це за рослина.
Наприкінці наукової подорожі МАНівці із захопленням презентували результати своєї роботи один одному. Сподіваємось, що мандрівка наукою рослин була дуже захопливою і надихнула юних науковців і надалі займатися дослідницькою роботою.