У ПОШУКАХ СЛОВА

У ПОШУКАХ СЛОВА 15 квітня 2016 року в Національній спілці письменників України відбулася презентація літературного альманаху «У пошуках слова» за авторства юних поетів та прозаїків − учнів Київської Малої академії наук.


Інформаційне суспільство − це динамічний простір інтелекту та знань, відкритий до творчості й креативних рішень, і присутність у ньому повинна мати певний матеріальний еквівалент. Тому для молодої особистості, що робить перші кроки у своїх творчих починаннях, дуже важливо бачити результати своєї праці, щоб мати змогу заявити про себе і самоствердитися, виправити свої помилки і порадіти першим здобуткам.

Цьогорічний альманах – вже п’яте видання збірника «У пошуках слова», ініційоване секцією «Літературна творчість» відділення української філології та мистецтвознавства. Молоді поети із київських шкіл отримали шанс апробувати свою творчість, так би мовити, в двох іпостасях: виступити перед публікою на презентації і отримати друкований примірник із своїми текстами.До авторського колективу мали змогу долучитися і їх педагогічні керівники, що мають в своєму доробку не лише конспекти лекцій, а й чудові поетичні й прозові тексти, а також випускники Київської МАН.

Перша публікація, чи то у власній книзі, чи у колективному збірнику – завжди важлива подія в житті кожного письменника-початківця, адже це старт довгої і тернистої дороги в творче майбутнє – наголосив відомий письменник, публіцист і перекладач Станіслав Шевченко, який уже тривалий час співпрацює з літературно обдарованими дітьми, що навчаються в академії. Цю тезу підтримав його колега, поет, а заразом і методист відділення української філології та мистецтвознавства Ігор Астапенко. Він додав, що можливо не кожен в перспективі обере на майбутнє письменницький фах, але публікація в альманасі стане приємним спогадом і згадкою про шкільну активність і роки, проведені в МАН. Сам Ігор Анатолійович не так давно теж був письменником-початківцем, тому він чудово знає, як важливо правильно розпочати творчу кар’єру, щоб потім мати купу літературних премій.

До привітання також долучилися керівник відділення української філології та мистецтвознавства Ірина Миколаївна Іваненко,редактор і один з упорядників збірки Ірина Володимирівна Братащук, а також «винуватці» цього мистецького дійства − керівники секції «Літературна творчість» Ольга Іванівна Галака та Ірина Володимирівна Скакун.Дійство вийшло цікавим, яскравим і барвистим. Діти читали власні твори, підтримували поетичний дух дійства модератори, своїм співом і грою на бандурі традиційно порадувала переможниця ІІ етапу конкурсу МАН у секції «Літературна творчість» поетка, композиторка і виконавиця Марина Конончук. Окрім авторів збірника виступи мали талановиті вокальні й танцювальні колективи.

Свої примірники альманаху «У пошуках слова»  отримали учні спеціалізованої школи № 317, спеціалізованої школи № 148 імені Івана Багряного, спеціалізованої школи № 246, НВК «Домінанта», гімназії № 315, гімназії № 59 імені О.М. Бойченка, гімназії № 178, ліцею «Наукова зміна» та інших шкіл та гімназій.

Твори кожного із авторів альманаху – це привідкрита для світу маленька шпаринка до їх юних душ, з усіма переживаннями, вподобаннями, страхами, але, безперечно з вірою у світле майбутнє. Маємо надію, що кожен із молодих митців не втратить свого творчого запалу, і в перспективі стане одним із плеяди нової інтелектуальної еліти України, що формуватиме обличчя української літератури на світовому рівні.

Версія для друку Опубликовано: 18 Квітня 2016
Поділитись: