Стаття вихованця Київської МАН у травневому номері журналу «Надзвичайна ситуація +»
У травневому номері журналу «Надзвичайна ситуація+» опубліковано статтю вихованця Київської Малої академії наук учнівської молоді (секція «Технологічні процеси та перспективні технології» відділення технічних наук), учня 10 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» м. Києва Данила Коваленка. Він є автором проекту «Утилізація відпрацьованих шин кріоакустичним методом», про який детально розповів у своїй публікації: «Актуальною проблемою сучасного світу є перероблення відпрацьованих гумових виробів, які суттєво впливають на екологічну ситуацію. Зокрема, наявні методи утилізації відпрацьованих покришок в сировину не є досконалими, кожний має свої недоліки. Запатентована нова технологія для утилізації зношених автомобільних шин та гуми дає можливість подрібнювати гуму з невеликими затратами часу, енергії та сировини. Вона використовує рідкий азот, ультразвук та магнітне поле. Основним продуктом утилізації є гумова крихта, яка може використовуватися для виробництва асфальту, гумового покриття для спортивних та дитячих майданчиків, покрівлі для дахів, підошви для взуття, спортивного інвентарю та у нафтопромисловості. Запропонований метод має переваги за всіма характеристиками у порівнянні з наявними, а саме: екологічність, ефективність, економічність та можливість вторинної переробки. Вірогідність методу підтверджує наявність двох патентів. Новий кріоакустичний метод утилізації відпрацьованих шин дозволить економити електроенергію та природні ресурси Землі, зберегти екологію планети та здоров’я населення, дати гумі нове життя та повторно принести користь людям в абсолютно новому вигляді.» Цього року талановитий юнак став переможцем Київського фестивалю стартапів «Class idея» у номінації «Стартап для людини», де й отримав пропозицію від редколегії журналу «Надзвичайна ситуація+», члени якої входили до складу громадського журі фестивалю, опублікувати свою статтю. 2016/2017 н.р. зі своїм проектом Данило посів І місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та ІІ місце – на міському етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології; 2017 року здобув ІІ місце у категорії «Екологічна інженерія» на конкурсі «Intel-Техно Україна» – національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair), а 2018-го – переміг на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України та посів ІІІ місце на ІІІ (всеукраїнському) етапі конкурсу.
Науковий керівник обдарованого дослідника – Олег Козленко, завідувач лабораторії УНКЛКТ ФМФ НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».
14 червня цього року Данила Коваленка запросили на зустріч до редакції журналу «Надзвичайна ситуація+», де урочисто вручили йому авторський примірник журналу. Тоді ж члени редколегії видання підкреслили, що молоде покоління ХХІ ст. можна вважати по-справжньому талановитим і таким, що переймається глобальними проблемами світу, та навіть більше – намагається долучитися до їх вирішення. Данило пообіцяв невдовзі представити свою нову розробку, а команда «Надзвичайної ситуації+» побажала йому та кожному юному винахіднику успіхів та натхнення у науково-дослідницькій роботі.
Виробничо-практичний журнал «Надзвичайна ситуація+» видається Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Це часопис з актуальною та корисною інформацією у сфері цивільного захисту, пожежної, техногенної безпеки та безпеки усіх сфер людської життєдіяльності.