Сьогодні українці відзначають день вишиванки, та чи всі знають, що означає слово вишиванка?

Наприклад, якщо ви помітили в орнаменті схематичну квітку або розетку з вісьмома пелюстками, то це знак Сонця - символ батьківської енергії. Звивистий візерунок, схожий на скрученого водяного вужа - знак Води, материнської енергії. Орнаменти з різними ромбами, в центрі яких зображена крапка - це знак родючості, а якщо ромби вишиваються в блакитних тонах, то такий орнамент може символізувати небесну стихію, повітря.
Призначення вишитих на вишиванці квітів, гілок, листя - захищати свого господаря від зла, зміцнювати його здоров'я, силу та розум.
Вишита калина символізує безсмертя і постійне відродження роду.
Символом чоловічої сили для є дуб. Орнаменти з гілками або листям дуба вишивали тільки на чоловічих сорочках. Вважається, що дуб оберігає чоловіка, надає йому більше енергії, сили, мужності, забезпечує розвиток і довге життя.
Візерунки з виноградними гронами в оточенні листя - це радість і перевага сімейного життя. Виноградне гроно з великою кількістю соковитих ягід символізує багатодітну згуртовану сім'ю, в якій батько є головою, а мати ростить дітей і піклується про них.
Мак вважається хорошим сильним оберегом від будь-яких злих сил. Червоні квіти маку символізують кров полеглих воїнів, тому, в пам'ять про загиблих, дівчата вишивають на своїх сорочках візерунки з маками.
Кучеряві гілки хмелю символізують молодість, юнацьку любов, буйні веселощі. Цей візерунок вишивали на сорочках молодих хлопців, які збираються одружитися.
Тож для мене вишиванка – це як чистий аркуш паперу, на якому кожен з нас малює свою історію.
Насправді, вишиванка дуже різноманітна і цікава, тому ми, як українці маємо пишатися такою багатою культурною спадщиною!