Семінар-практикум в Національному музеї історії України

Семінар-практикум в Національному музеї історії України 25 березня відбувся черговий семінар-практикум для членів відділення історії та географії Київської Малої академії наук учнівської молоді в Національному музеї історії України. Тема семінару – «Меморіальні речі ХУІІІ ст. із колекції музею». Нагадуємо, що такі заходи відбуваються щомісяця згідно з угодою між Київською МАН та музеєм, їх проводять найкращі фахівці різних відділів.
Цього разу заняття вела старший науковий співробітник відділу «Україна початку ХІV ст. – початку ХХ ст.» Оксана Михайлівна Терещук. На високому професійному рівні, дуже докладно та змістовно вона розповіла про складну ризу, яку київський воєвода Адам Кисіль подарував одному із київських монастирів;
  • про карету російської імператриці Єлизавети Петрівни, яку вона залишила у Києві під час відвідин міста 1744-го року;


  • про секрети скрині-сейфа Кирила Розумовського та про полкове козацьке знамено ХVІІІ ст. із зображенням герба «Козак з мушкетом».

Справжніми художніми виробами постали перед слухачами позолочені шати до ікони із гербом Івана Мазепи та фарфорове блюдо японської роботи в стилі «Імарі» першої половини ХVІІІ століття.

Відзначимо, що на семінар-практикум разом з дітьми прийшли їхні наставники. Всі учасники заходу були дуже задоволені тим, що дізналися багато цікавої інформації і  побачили унікальні речі з колекції музею.Версія для друку Опубликовано: 30 Березня 2012
Поділитись: