Семінар на тему «Небезпечний посуд та формальдегід в нашій оселі»

Інформація викликала жваву дискусію серед присутніх.
Завдяки сучасним технологіям сьогодні ми маємо широкий вибір посуду і матеріалів, з яких він виготовлений. Але, на жаль, існують матеріали, які можуть нашкодити нашому здоров'ю. У даний час можна вважати доведеною шкоду пластикового посуду не тільки для навколишнього середовища, але й для здоров'я людини.
Небезпека посуду з ПВХ і склянок з полістиролу: ці матеріали байдужі до холодних рідин, але під дією гарячих напоїв виділяють токсичні сполуки (вінілхлорид, стирол). Токсичні мономери виділяються і в процесі старіння пластиків. Особливо небезпечний красивий посуд, при виготовленні якого використовують меламіноформальдегідні (МФ) смоли: під час експлуатації виробів з таких полімерів МФ-смоли починають руйнуватися і виділяти меланін і формальдегід.
Хорошим замінником пластикового посуду під час відпочинку на дачі, на природі стане паперовий посуд. Він не шкідливий ні для природи, ні для вашого здоров'я.
Дуже популярним зараз є посуд із покриттям, яке не дозволяє їжі пригоріти. Матеріал (тефлон), яким покривають такий посуд, інертний і не вступає ні в які хімічні реакції. Але з таким посудом треба бути дуже обережним, щоб не пошкодити покриття, адже при нагріванні вище 300°C продукти його розкладання можуть потрапити до їжі.
Силіконовий харчовий посуд містить полімер полісілоксан, який чудово підходить для більшості продуктів та умов їх приготування.
Участь у семінарі спонукала юних хіміків до поглибленого вивчення даної теми.