Розроблено чип, здатний розповісти про зовнішність людини за її ДНК

Подвійна спіраль ДНК роз’єднана на дві взаємодоповнюючі нитки. Послідовність основ кодує виробництво білків: аденін (зелений) зв'язується з тиміном (червоний), а гуанін (жовтий) − з цитозином (синій). (Зображення Equinox Graphics.)
Чип містить сотні тисяч коротких послідовностей ДНК, які зв'язуються з різними однонуклеотидними поліморфізмами (ОНП) − «однолітерними» варіаціями у послідовностях ДНК. Саме ОНП відображають фізичні риси, тому їх присутність дозволяє обчислити можливий зовнішній вигляд і родовід людини.
Пристрій випробувано більше ніж на 3 тис. зразках ДНК з усього світу. Точність при визначенні статі склала 99%. Європейське і східно-азіатське походження «злочинця» передбачалися з точністю до 97%, африканське – до 88%. На жаль, світле волосся вдалося вгадати лише у 63% випадках.
Інструмент не зможе зіграти ключову роль у судовому процесі, але надасть велику допомогу у ході слідства (коли всі інші можливості вичерпано), а також стане у нагоді під час ідентифікації жертв катастроф. Звісно, вже ведеться робота над більш досконалою версією.
За матеріалами: http://infonova.org.ua/