«Посвята Києву»

«Посвята Києву» Саме так називається виставка до 250-річчя від дня народження митрополита Київського Євгенія (Болховітінова), що відкрилась 28 грудня у приміщенні Музею історії Десятинної церкви.


Митрополит Євгеній перебував у Києві упродовж 15 років, цей період припадає на 20-30-ті роки ХІХ ст. Помер у 1837 р. і похований, за його ж заповітом, у Софійському соборі. За ці 15 років завдяки зусиллям митрополита Київ перетворився на один із центрів розвитку історичної думки; за спогадами сучасників, була створена атмосфера інтелектуального підйому.Облаштування друкарні Києво-Печерської лаври, масове видання книг та розповсюдження їх по бібліотеках, перші наукові описи Софійського собору та Києво-Печерської лаври, розкопки Десятинної церкви,  залучення до вивчення Київської старовини цілої плеяди молодих науковців (серед яких був і перший ректор Київського університету М. Максимович) – ось неповний перелік  тієї спадщини, яку залишила  по собі ця видатна людина. Справа його продовжується.

Багато вчених-києвознавців працюють над відтворенням історії нашого міста. Серед них – випускники секції археології відділення історії Київської Малої академії наук, якою багато років поспіль керує О.М. Кухарська. Одна з експозицій виставки саме і присвячена секції археології, у якій працюють послідовники великого митрополита:  тут виставлені наукові роботи дітей, фотографії з експедицій та ін.

Версія для друку Опубликовано: 05 Січня 2018
Поділитись: