ПОСЛАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ ВСЕСВІТНЬОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЕТЕРІ ТААЛАСА З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО МЕТЕОРОЛОГІЧНОГО ДНЯ 2020 РОКУ

ПОСЛАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО СЕКРЕТАРЯ ВСЕСВІТНЬОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЕТЕРІ ТААЛАСА З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО МЕТЕОРОЛОГІЧНОГО ДНЯ 2020 РОКУ Прісна вода - запорука життя. В середньому, без води людина не може прожити довше трьох днів. Води потребує виробництва продуктів харчування, майже всіх товарів та послуг, та навколишнє середовище.

В даний час світ стикається зі все більш серйозними проблемами, викликаними нестачею води, повенями або посухами, а також обмеженим доступом до чистої води. Є нагальна потреба вдосконалити прогнозування обсягів водних ресурсів, моніторинг і управління ними, а також позбутися проблеми надлишку, нестачі або надмірного забруднення води.
У зв'язку з цим, у 2020 році проводяться Всесвітній метеорологічний день і Всесвітній день водних ресурсів на загальну тему «Клімат і вода». Основна увага в рамках цієї теми приділяється більш скоординованому і сталому управлінню кліматом та водними ресурсами, оскільки вони неподільно пов'язані один з одним. І те, і інше лежить в основі глобальних цілей в галузі сталого розвитку, змін клімату і зниження ризику стихійних лих.
Діючи пліч-о-пліч з механізмом «ООН - Водні ресурси» та іншими ключовими партнерами Організації Об'єднаних Націй, ВМО буде працювати над більш активним здійсненням і прискоренням досягнення Цілі 6 у сфері сталого розвитку, в рамках якої основна увага приділяється чистій воді та санітарії.
Вода - один з найцінніших товарно-сировинних ресурсів XXI століття. Національні метеорологічні і гідрологічні служби будуть відігравати провідну роль в зусиллях, спрямованих на те, щоб «берегти кожну краплинку, тому що кожна краплинка безцінна».

Переклад здійснено Українським г гідрометеорологічним центром

Версія для друку Опубликовано: 23 Березня 2020
Поділитись: