Обдарована молодь – майбутня наукова еліта України

30 червня у Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів премії Київського міського голови, серед яких – дев’ятеро вихованців КМАНУМ: Кірілл Крамський, Тимофій Степанюк, Владислав Дрозд, Максим Тринчук, Денис Головань, Ростислав Блюм, Юлія Дубова, Євгенія Командіна, Юлія Лозко.
То що ж входить до кола наукових інтересів молодих дослідників і якими досягненнями вони уже можуть похвалитися?
Кірілл Крамський − студент 1-го курсу юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, член секції історії України, протягом трьох років займався дослідженням певних аспектів історії нашої держави. Свої наукові розвідки юний дослідник присвятив українсько-скандинавським відносинам.
2013-го року Кірілл Крамський став переможцем ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ з дослідженням на тему «Гуманітарна діяльність «Місії Нансена» в Україні на початку 20-х років ХХ ст.».
Свій другий рік роботи в МАН К. Крамський присвятив темі «Представники скандинавських аристократичних родів в Україні: життя та діяльність». У 2014 р. саме ця тема принесла хлопцеві перемогуна ІІ (міському) етапі конкурсу-захисту.
Третій рік студіювання теми українсько-скандинавських взаємин був присвячений вивченню української дипломатичної місії у країнах Скандинавії в 1918–1920 роках. У 2015 р. це дослідження принесло Кіріллу перемогу на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ.
2015-го року Кірілл Крамський став лауреатом стипендії Президента України.
Владислав Дрозд – член секції всесвітньої історії. Особливо цікавиться періодом Другої світової війни. Темами наукових досліджень Владислава стали:1. «Порівняльна характеристика висвітлення битви за Дніпро в районі Букринського плацдарму радянською історіографією та усною історією». 2. «Порівняльна характеристика радянських та німецьких штрафбатів під час Другої світової війни». 3. «Злочини радянської армії проти цивільного населення Німеччини у 1945-1946 рр.»
У 2016 році Владислав виборов І місце на І, ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, призером якого ставав і кілька попередніх років поспіль. Хлопець брав активну участь у наукових читаннях, семінарах, тематичних круглих столах, конференціях, має публікації.
Сьогодні Владислав Дрозд успішно закінчив 11 клас спеціалізованої школи № 105, на високому рівні склав ЗНО, що дозволить йому безпомильно визначитися з майбутньою професією.
Тимофій Степанюк – член секції всесвітньої історії. З восьмого класу є постійним слухачем лекторію «Історія. Події. Люди», організованого на базі Інституту історії України НАНУ, учасником і призером І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ.
Темами його наукових досліджень стали: 1. «Битва при Ватерлоо». 2. «Микола ІІ як особистість. Вплив імператора на політику Росії під час Першої світової війни та Лютневої революції». 3. «Польські «Лжедмитріади» початку 17 ст.: українська складова».
Юний МАНівець брав активну участь у наукових читаннях, семінарах, тематичних круглих столах, конференціях історичного спрямування, має наукові публікації.
Сьогодні Тимофій Степанюк – студент І курсу історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Американістика і європейські студії» (денна форма навчання) та юридичного факультету (заочна форма навчання).
Максим Тринчук – член секції всесвітньої історії, постійний слухач лекторію «Історія. Події. Люди», що проводиться на базі Інституту історії України НАНУ, учасник і призер І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ протягом трьох років. Темами наукових розробок Максима стали: 1. «Оборона Осовецької фортеці 1915 р.». 2. «Розвідка та контррозвідка Австро-Угорщини та Росії під час Першої світової війни».
Хлопець брав активну участь у наукових читаннях, семінарах, тематичних круглих столах, конференціях, які проводилися відділенням історії КМАНУМ на іншими організаціями, має наукові публікації.
Сьогодні М. Тринчук – студент І курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Сходознавство».
Денис Головань – член секції екології. Навчаючись ще у дев’ятому класі, зацікавився новітніми науковими розробками екологічно безпечних наноматеріалів. Свої перші експериментальні роботи виконав на базі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України. Активно опановує сучасні методи дослідження довкілля – біоіндикації, біотестування та біосенсорики і вдало застосовує їх в екологічних експедиціях разом зі своїми колегами.
Сьогодні у сфері інтересів Дениса – дослідження фізико-хімічних властивостей флуоресцентних вуглецевих наноматеріалів як перспективних екологічно безпечних флуорофорів для медико-біологічних та екологічних досліджень. Завдяки своїй ерудиції, творчим здібностям, наполегливості, старанності, він виконав низку робіт, які були представлені на регіональних, фахових галузевих та всеукраїнських конкурсах і були відмічені грамотами і дипломами. Має друковані праці. Юний науковець мріє «долучитися до досліджень, які відкривають для людства нові можливості: зокрема, побороти досі невиліковні хвороби – онкологічні, вірусні тощо, подовжити та поліпшити якість життя людини, врешті, зробити світ екологічно безпечнішим».
Денис Головань – багаторазовий призер Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ (секції біохімії, молекулярної біології генетики та селекції та екології), олімпіад, міжнародних конкурсів.
Ростислав Блюм – член секції екології. Навчаючись ще у дев’ятому класі, зацікавився новітніми науковими розробками в сфері отримання екологічно безпечних біопалив, зокрема біодизелю з рослинних олій. Свої перші експериментальні роботи виконав у Державній установі «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України».
На даний час Ростислав продовжує досліджувати та вдосконалювати розробки в напрямі отримання рідких біопалив, зокрема біодизелю з рослинних олій. Він виконав низку робіт, які були представлені на конкурсах різного рівня і були відмічені грамотами і дипломами. Має друковані праці. Ростислав мріє брати участь у дослідженнях, які відкривають для людства нові можливості: зокрема, подолати енергетичну залежність від викопних палив, віднайти нові альтернативні джерела енергії, аби поліпшити екологічний аспект якості життя людини.
Ростислав Блюм – багаторазовий призер Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у секції екології, інших численних конкурсів, дійсний член клубу Intel ISEF Alumni Club – Ukraine, дійсний член Американського товариства клітинної біології (ASCB) з 2013 р.
Євгенія Командіна – студентка НМУ імені О.О. Богомольця, багаторазовий призер всіх етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у секціях загальної біології та біології людини, хімії, багаторазовий призер Всеукраїнської олімпіади з біології. Нагороджена грамотою Президії Національної академії наук України та Департаменту освіти та науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за високі досягнення у науково-дослідницькій діяльності та успішний виступ на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ. На сьогодні сферою наукових інтересів Євгенії є можливості зниження токсичних властивостей деяких наноматеріалів з метою їх гігієнічного регламентування та розробка методів профілактики порушень, які можуть бути спричинені наночастинками благородних та важких металів.
Євгенія користується неабиякою повагою і авторитетом серед членів колективів позашкільних закладів освіти наукового спрямування. Дівчина мріє стати хорошим лікарем, долучитися до сучасних наукових досліджень, які б дали змогу покращити якість життя людини.
Юлія Лозко – студентка НМУ імені О.О. Богомольця, багаторазовий призер всіх етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у секціях загальної біології та біології людини, екології, хімії, валеології, багаторазовий призер Всеукраїнської олімпіади з біології. Нагороджена грамотою Президії Національної академії наук України та Департаменту освіти та науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за високі досягнення у науково-дослідницькій діяльності та успішний виступ на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ.
Наразі сферою наукових інтересів Юлії є проблема токсичності наночастинок золота та срібла, можливості зниження їх токсичних властивостей деяких наноматеріалів з метою розробки методів фармакокорекції порушень, які можуть бути спричинені наночастинками. Юлія, вже як студентка, продовжує свою роботу у студентському гуртку при кафедрі гістології та ембріології НМУ імені О.О. Богомольця.
Дівчина досконало володіє кількома іноземними мовами, що дозволило їй чудово скласти такі міжнародні іспити, як TOEFL та IELTS, мріє стати лікарем і долучитися до сучасних наукових досліджень у галузі наноматеріалів.
Юлія Дубова – випускниця спеціалізованої школи № 265 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу, переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ у секції педагогіки. Робота юної дослідниці була присвячена ролі музеїв у формуванні національної свідомості учнів на прикладі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Юлія зацікавилася педагогікою ще у ранньому дитинстві, проте ніколи не думала, що стане членом МАН. Прийшовши одного разу на заняття в секцію педагогіки відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН, виявила бажання займатися своєю улюбленою справою на науковому рівні. Заняття в секції навчили дівчину йти до мети і досягати успіху, не боятися і не лінуватися. Вона була учасником багатьох науково-практичних конференцій, які проводилися у секції, що є дуже важливо для розвитку потенціалу молодих учених.
На сьогодні у коло наукових інтересів Юлії входить проблема розвитку сучасного економічного мислення. Дівчина вважає, що знання з економіки дають можливість ефективно проявити себе в різних сферах діяльності (науково-пізнавальній, науково-дослідницькій, комерційній, суспільно-політичній та ін.), формувати особисті погляди, певні господарські інтереси.
2015-го року за результативність та досягнуті успіхи в науково-дослідницькій роботі МАН Юлія отримала стипендію Президента України.