Лист випускниці Київської Малої академії наук 2015 року!

У 2015 році я вступила на перший курс Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На другому курсі у 2016 році продовжила навчання в Університеті прикладних наук Рейн-Ваал в місті Клеве (Німеччина) за спеціальністю Біоінженерія. А згодом я пройшла конкурсний відбір і зарахована на навчання в магістратуру Гейдельбергського университету імені Рупрехта и Карла (Німеччина) за спеціальністю Молекулярна і клітинна біологія.
Що дала мені науково-дослідницька робота в МАН України?
По-перше, це важливий досвід написання наукової роботи, який включав саму ідею, аналіз наявних досліджень та публікацій, перші практичні навички щось зробити своїми руками, досвід публічного презентування результатів наукової роботи. Сьогодні, коли виникає питання доцільності такої роботи, я впевнено кажу – це дуже потрібно! Було складно знайти вільний час для наукової робот у випускному класі, але в Політехнічному ліцеї та Київської МАН створені всі умови для дослідницької роботи школярів. Навчальний процес відбувається на території КПІ імені Ігоря Сікорського і учні можуть виконувати дослідницьку роботу в наукових лабораторіях різних факультетів.
Якщо ти хочеш продовжити навчання в у Европі, особливо в Німеччині, це хороша можливість покращити своє наукове портфоліо, продемонструвати досвідченість самостійної роботи, рівень опанування відповідними навичками, еволюцію своїх інтересів, відобразити прогрес розвитку. Помилково вважати учнівську наукову роботу пустою тратою часу. Проходячи вступні співбесіди це є хорошою демонстрацією мотивації навчання у виші. Крім середнього балу атестату та залікової книжки на комісію справляють враження і твої перемоги у науково-технічних конкурсах, публікації, патенти, винаходи.
Я бажаю всім учням Політехнічного ліцею і Київської МАН успіхів й перемог!