Кава з Освітніми Амбасадорками Київської МАН

Кава з Освітніми Амбасадорками Київської МАН 10 лютого  відбулась святкова подія, присвячена Міжнародному дню жінок та дівчат у науці. В освітньому центру для молоді dialog hub  відбулась зустріч з Освітніми Амбасадорками Київської Малої академії наук. Зустріч почалась з привітання директорки Київської МАН Ірини Поліщук, яка поділилась своєю історію досягнень в науці та в житті. Пані Ірина підкреслила, що щаслива очолювати заклад, який відкриває молоді можливості самореалізації та втілення мрій.
Далі розмова йшла про історії дівчат, їхні перші кроки у науці, мрії та сподівання. Анна Гусак розповіла, що полюбила хімію у 8-му класі. А до наукових досліджень її привели Київська МАН та, на жаль, проблема з алергією, з якою стикається сьогодні практично кожний. Однією з причин цього є незадовільний стан питної води.  Запропоновані Анною технології дають можливість розв’язання проблеми очищення води від шкідливих домішок та забруднення, що є  надзвичайно актуальним як для України, так і в глобальному масштабі. Дарія Войтюк з дитинства бачила себе правоохоронницею. Зустріч з викладачкою Юридичного ліцею Національної академії внутрішніх справ, що розповіла їй про КМАН, направила її мрії в сторону досліджень в галузі юриспруденції. Сьогодні вона займається проєктом впровадження в Україні практики вирішення судових спорів за допомогою медіації.  Євгенія Анастасія Рудик згадувала свій досвід участі в міжнародних конференціях та виставках, презентації своїх досліджень англійською мовою. А Еміне Аджиєва  не просто займалась дослідженнями історії кримськотатарської духовної спадщини, а й робила це вже в 5-му класі та представляла свої роботи на Конкурсі-захисті учнівських робіт вихованців МАН поза конкурсною програмою, бо участь у ньому беруть починаючи з 8-го класу. Всі дівчата говорили про те, що спочатку не були впевнені в собі. Але наважившись зробити перші кроки, отримавши перші здобутки, відчули задоволення, натхнення та бажання йти далі.

 

Для всіх учасників заходу як в студії, так і за її межами було цікаво ознайомитись з результатами опитувань "Дівчата в STEM" й "Гендерний баланс у сфері управління", які представила Карина Людоговська, соціологиня проєкту U-Report Ukraine. Дослідження показали, що займатися дівчата можуть будь-якими науками, а все решта просто упередження й стереотипи.

 

Сюрпризом для дівчат-амбасадорок було дізнатись, що Ольга Ольхова, доцентка кафедри журналістики, КНУ ім. Т. Шевченко. керівниця відділення суспільних комунікацій Київської МАН, не тільки жінка з науки, а ще й відома поетеса, в якої нещодавно вийшла збірка «Русла Зап’ясть»! А авторські вірші  пані Ольги стали родзинкою зустрічі.

 

Приємною несподіванкою було те, що й пані Карина, й пані Ольга в шкільні роки  теж займались у Малій академії наук.

 

Не зважаючи на те, що розмова стосувалась важливих речей, атмосфера зустрічі була теплою, легкою, щирою, дружньою. І хоча посмішки учасниць були скриті масками, вони явно читались в їхніх очах.

 

Всі учасниці зустрічі показали, що дівчина або жінка може займатись науковими дослідженнями, розв’язувати складні питання, займати різні посади і бути при цьому привабливою, яскравою, мінливою...

Головне - не зраджувати собі!

Треба вірити в себе, і тоді успіхи не заставлять себе чекати! Коли впевнено йдеш до своєї мети, то двері відкриваються там, де здавалось є лише стіни!

 

Модераторкою заходу була Інеса Пустовалова, практична психологиня, керівниця Школи фасилітаційних практик  Київської МАН, засновниця проєкту «Освітні Амбасадорки – дівчата-лідерки в науці, освіті та професіях».

 

Зустріч відбулась за сприяння освітнього центру для молоді dialog hub фонду Олени Пінчук.

Дякуємо проєкту U-Report Ukraine за можливість здійснення онлайн-трансляції.

Версія для друку Опубликовано: 11 Лютого 2021
Поділитись: