Екскурсія до Розумного будинку компанії «MimiSystems»

Екскурсія до Розумного будинку компанії «MimiSystems» Вдома і стіни допомагають.


Скажи мені, що вміє твій будинок, і я скажу, хто ти.



 



Уявіть собі будинок, в якому за бажанням господаря відчиняються двері, вмикаються  побутові прилади, регулюється температура і вологість повітря та яскравість освітлення, закриваються жалюзі, готується філіжанка кави або ванна, нагрівається підлога, вмикається музичний центр, оплачуються рахунки, доглядаються рослини та відбуваються інші дива. Багатьом здається, що це – недосяжна мрія. Але майбутнє набагато ближче, ніж здається.



Саме тому 21 березня відбулася екскурсія вихованців та педагогів відділення технічних наук Київської МАН до офісу компанії «MimiSystems», яка дозволила повною мірою відчути блага та можливості технічного прогресу. Серед учасників були зокрема і вихованці секції архітектури та дизайну, які обрали розумний будинок темою власних науково-дослідницьких робіт.



Захід відбувся у рамках проекту «ТЕОПРАКТ» – спільної діяльності Київської Малої академії наук  і команди проекту «Майбутні професіонали», а також за сприяння відділу організаційно-масової роботи Київської МАН. 



Зустріч провів Олександр Можаєв – керівник компанії «MimiSystems», яка спеціалізується на розробці інтелектуальної системи управління «Розумний будинок MimiSmart» з 2004 року. Жити в такому будинку не лише приємно, але і зручно, безпечно і навіть вигідно.



Юні винахідники зрозуміли, що дана система об'єднує всі ресурси житла в одне ціле: всі функції і сфери будинку працюють злагоджено і максимально ефективно. Вона розумно керує всім домашнім господарством, заощаджуючи зусилля, час і гроші господаря. Ба більше, життя вдома можна організувати за сценаріями: прилади будуть працювати, як передбачено, у визначений час вмикатися і вимикатися.Наприклад, аби запобігти ймовірності пограбування, коли в будинку нікого немає, система імітує присутність господаря через розсування жалюзі, вмикання/вимикання світла і т. д. Якщо зловмисники все ж проникають всередину приміщення чи відбувається інша екстраординарна ситуація, система миттєво сповіщає про це господаря. Управляти нею можна на відстані з мобільного телефону або за допомогою Інтернету! Керувати всіма ресурсами будинку можна з єдиної сенсорної панелі, яка має зручний інтерфейс, зрозумілий навіть дитині.



Юні науковці з подивом дізналися, що самі можуть зробити свій будинок чи квартиру «розумними», а можливості цієї системи воістину багатогранні. Старшокласники ставили фахівцям безліч технічних питань – від простих до провокаційних: «Чи легко зламати систему розумного будинку?», «Що відбувається, коли зникає електроенергія?»



Молоді дослідники були надзвичайно задоволені побаченим та почутим, вони дізналися багато нового за межами шкільної та позашкільної програми і навіть змінили своє ставлення до власної оселі.Адже твій будинок – це спосіб виразити і проявити себе. Вихованці Київської МАН переконались, що скоро по «інтелекту»  будинку будуть судити про інтелект господаря. І, мабуть, покидаючи цей корисний і цікавий захід, кожен з них проектував подумки свій «будинок майбутнього».



Версія для друку Опубликовано: 27 Березня 2018
Поділитись: