Екскурсія до Київської синагоги Бродського

Екскурсія до Київської синагоги Бродського


Навчання у секції теології, релігієзнавства та історії релігії відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН дає можливість не лише написати науково-дослідницьку роботу, дізнатись про найбільші релігії світу, але й доторкнутися до них!

8 листопада вихованці секції разом із науковими керівниками: доцентом кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ імені М.П. Драгоманова, кандидатом філософських наук Котляровою Тетяною Олександрівною та доцентом кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ імені М.П. Драгоманова Басаурі Анною-Марією відвідали Київську синагогу Бродського.

Навчальну екскурсію провів помічник Головного рабина Києва Давид Мілман. Під час екскурсії «малим» академікам розповідали про основи віровчення іудаїзму, єврейські свята, стан іудаїзму в Україні. Навіть історія самої будівлі синагоги справила враження на юних релігієзнавців.

Київська синагога – одна із ключових архітектурних будівель нашого міста. Вона побудована за проектом архітектора Георгія Шлейфера на кошти відомого громадського діяча, мецената, члена ради Товариства взаємного кредиту, директора Київського товариства водопостачання Лазаря Бродського, який вклав в проект 150 тис. рублів – величезні на той час гроші. Відкриття синагоги – центру релігійного життя єврейської громади в Києві, відбулось 24 серпня/5 вересня 1898 року.

Молодим дослідникам цікаво було завітати до музею, де можна побачити роботи ізраїльського скульптора Френка Мейслера, копію ключа з відкриття синагоги, старовинні книги, фрагмент сувою Тори II-V ст., стоси, мезузи, Тфілін, свічники.

Звертаємо увагу, що серед  МАНівців-екскурсантів були присутні дослідники не тільки іудаїзму, але й ісламу та християнства, адже, за словами Макса Вебера, «хто знає одну релігію, не знає жодної».

Подібні заходи є традиційними формами проведення занять у секції теології, релігієзнавства та історії релігії та дозволяють її керівникові, Нікіфорову Карену Сергійовичу, закріпити практичними навичками вивчений учнями-членами секції матеріал.

Версія для друку Опубликовано: 09 Листопада 2018
Поділитись: