Дослідники знайшли найдавнішу кладку яєць динозаврів в Південній Африці

Група вчених під керівництвом Роберта Райша (Robert Reisz) з університету Торонто в місті Міссисага (Канада) виявила десять гнізд предків гігантських травоїдних динозаврів - прозауроподів з роду массоспондилів (Massospondylus) у національному парку "Плоскогір'я Золоті Ворота" в центральній частині ПАР, недалеко від кордону з королівством Лесото.
Ця місцевість добре відома серед геологів і палеонтологів своїми пластами порід періодів Тріаса і Юрського - епох зародження динозаврів і їх становлення як домінуючих плазунів мезозойської ери. У 1977 році тут було виявлено сім окремих яєць массопондилів, вік яких наближається до 200 мільйонів років. На сьогодні вони залишаються найдавнішими скам'янілими рештками ембріонів динозаврів.
Райш і його колеги виявили "дитсадок" массоспондилів завдяки тому, що вітер, вода та інші природні стихії частково зруйнували пласти гірських порід і показали одну з кладок яєць в околицях дороги, яка була прорубана через схил однієї з гір. У результаті тривалих розкопок учені знайшли десять гнізд, а також сліди матерів і їх дитинчат на різних етапах розвитку.
Як відзначають дослідники, кожна така кладка містила близько 30-35 яєць, розкладених у вигляді акуратних і тісних купок. Близьке розташування гнізд і їх велика кількість свідчать про те, що массопондили постійно поверталися в цю місцевість для продовження роду.
За матеріалами: http://www.osvita.org.ua/