Цікава математична головоломка - магічний квадрат вiд Любарець Дар‘ї та Куницької Яни

Цікава математична головоломка - магічний квадрат вiд Любарець Дар‘ї та Куницької Яни Сьогоднi відділення економіки та відділення математики Київської МАН презентують командний стартап двох учасниць Четвертого Київського фестивалю стартапів "Class IDея" -  Любарець Дар'ї та Куницької Яни, учениць 8 класу школи I-III ступенів № 294.

Пропонуємо вашій увазі їх "Цікаву математичну головоломку - магічний квадрат".

Проблема: На жаль, в наш час не всі діти люблять математику, бо вважають її складною та нецікавою. Тому ми вирішили показати та довести їм, що математика - це дуже захоплююча та дивовижна наука.

Наша мета: заохотити учнів до цікавої математики за допомогою вивчення властивостей магічного квадрату. Магічний квадрат - це одна з найцікавіших, найпопулярніших та найбільш загадкових математичних головоломок, яка має унікальну особливість. Числа, що входять до його складу, утворюють однакові суми в усіх рядках, стовпчиках і діагоналях. Магічними квадратами цікавилися математики ще з давніх часів. Всебічне вивчення магічних квадратів дало нам змогу ознайомитися з працями видатних математиків, які вивчали магічні квадрати, а також з різноманітними методами їх побудови, запропонувати власнi авторські розробки. На основі даного дослідження ми проводили майстер-класи в нашій школі, учні були приємно вражені таємницями математики та здобули нові знання.

В наших майбутніх планах - подальше проведення різноманітних шкільних заходів з мінімумом необхідних ресурсів. Також ми знаходимось у процесі розробки авторського  сайту про магічний квадрат, на якому буде викладено всю інформацію про цей феномен, про його побудову та застосування у звичайному житті. Завдяки такому джерелу інформаціх, діти та дорослі зможуть більш детально ознайомитися з такою головоломкою, як магічний квадрат, дізнаються про швидкі способи побудови та ще багато чого цікавого. Ми готові продати  наші авторські розробки на тему магічного квадрату. Або, навіть, взяти участь у розробці наочних матеріалів для шкіл та навчального посібника, бо маємо бажання, вміння та натхнення!

Презентуємо нашу команду.

Куницька Яна, у 2017 та 2018 роках брала участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділенні математики з темами: "Деякі способи швидких обчислень" та "Стародавні способи множення багато цифрових чисел", посіла І місця.

У 2019 році з темою "Стародавні способи множення багато цифрових чисел" посіла ІІ місце у конкурсі "Математична мозаїка".

У 2019 з темою "Математичні хитрощі та несподіванки" посіла ІІ місце у районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділенні математики.

Любарець Дар‘я у 2019 році брала участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділенні прикладної математики, посіла ІІІ місце.

 

Версія для друку Опубликовано: 01 Квітня 2020
Поділитись: