Все робити на найвищому рівні - це хороша риса справжнього науковця

Все робити на найвищому рівні - це хороша риса справжнього науковця Вихованець секції астрономія та астрофізика, відділення фізики та астрономії Олексій Соколюк не лише дивує світ своїми надскланими статтями з космології, які він публікує в найбільш рейтингових фахових журналах з фізики і астрономії. Олексій ще захоплюється живим спогляданням неба і астрофотографією.

Знімки перлин зоряного неба  - туманностей, галактик, комет, в його виконанні, вже неодноразово потрапляли на титульну сторінку журналу Британської Астрономічної Асоціації "The Astonomer". Березневий номер журналу прикрасив знімок дифузної "Туманності  Серце" (IC 1805) в сузір'ї Кассіопеї. Знаково, що цю туманність, яка зовнішнім виглядом нагадує гіганське космічне серце, Олексій фотографував за 10 днів до початку жахливої війни в нашій країні - любов, творчість і прагнення до мудрості завжди перемагають сили зла.

Кожен свій шедевр Олексій знімає впродовж декількох ночей за допомогою невеликого аматорського телескопа і цифрової камери Canon 20D, після цього йде кропітка робота з якісним фотометричним опрацюванням знімків.  У планах на майбутнє, отримувати наукові знімки за допомогою спеціальної астрономічної камери, яку необхідно охолоджувати до низьких температур. Фірмові зарубіжні астрономічні камери дуже дорогі, тому Олексій придбав чіп і зараз самотужки з друзями майструє нову камеру. Побажаємо успіхів юному досліднику космосу!

Версія для друку Опубликовано: 06 Червня 2022
Поділитись: