Київська МАН долучається до святкування 300-річчя Григорія Сковороди

Київська МАН долучається до святкування 300-річчя Григорія Сковороди 3 грудня 2022 року Україна та світ відзначатимуть 300-річчя українського філософа Григорія Савича Сковороди. Значення його постаті для розвитку світової філософської думки, літературного та мистецького процесів неможливо переоцінити. Водночас нові підходи до інтерпретації його спадку безпосередньо стосуються й освіти. Адже хто, як не Сковорода, пропонує нам зразки справжнього міждисциплінарного підходу у навчанні.

Саме тому Київська Мала академія наук спільно з першою українською сервісною соцмережею про книги LitCom до 300-річчя філософа звернулася до Олени Рибки ‒ дослідниці творчості Григорія Сковороди та провідної редакторки українського видавництва Vivat ‒ із пропозицією зробити літкаст-огляд найбільш значущих філософських концепцій Григорія Сковороди, через оптику яких найкраще сьогодні можна інтерпретувати його життєвий і творчий спадок.

Відтепер освітяни та учні українських шкіл мають зразковий аудіогід, який допоможе краще зрозуміти такі складові Сковородинівської філософії, як: “час”, “мандрівка”, “щастя”, “сродність”, “гармонія”. Водночас літкаст Олени Рибки коротко познайомить слухачів і з тим, як ідеологи різних систем, у тому числі тоталітарних, намагалися привласнити собі Сковороду і як з-поміж цього процесу справжність його ідей пробивала будь-які штучні концепти.

Запрошуємо вас прослухати літкаст “Сковорода: мандрівка = життя за щастям. Олена Рибка до 300-ліття філософа” у мобільному додатку LitCom за посиланням:

https://litcom.page.link/TtnJ

Київська Мала академія наук протягом 2022 року активно співпрацює  з першою українською сервісною соцмережею про книги LitCom. Зокрема, у партнерстві було проведено Перший Всеукраїнський конкурс літкастів КрутеЗНО, результатом якого стало створення безплатної шкільної бібліотеки літературних подкастів. 128 літературних подкастів, записаних голосами українських учнів, учителів, книжкових блогерів і прискіпливих читачів на понад 70 відсотків творів зі шкільного курсу української літератури, допоможуть якісно підготуватися не лише до уроку, а й до успішного складання ЗНО.

 

Версія для друку Опубликовано: 02 Грудня 2022
Поділитись: