Фізика як наука про чому і як

Фізика як наука про чому і як 👉А чи знаєте ви, чому з крана біжить вода, коли ми його відкриваємо? 👉А чому виливається вода з носика чайника, якщо його нахилити? 👉А як «працює» артезіанський колодязь? Всі ці пристрої є сполученими посудинами, саме про їхні властивості та застосування йшлося на черговому практичному занятті курсу «Тиск в природі, техніці та побуті», організованим відділення фізики та астрономії.

Учасники дізнались також, що принцип дії сполучених посудин лежить в основі:

  • роботи фонтанів і висота струменя у фонтані залежить від взаємного розташування цих посудин.
  • кровоносна система людини – також приклад сполучених посудин.
  • в основі водопостачання житлових будинків лежить принцип сполучених посудин. Насосна станція закачує воду у водонапірну вежу, яка вище від найвищого будинку. З резервуара, який знаходиться у водонапірній вежі, підземними трубами вода потрапляє у водопроводи будинків, де прагне піднятися на таку ж висоту, на якій знаходиться резервуар водонапірної вежі. 


Щоб не потрапляли неприємні запахи із каналізації до будинку використовують сифон.

Судноплавний шлюз – гідротехнічна споруда на судноплавних і водних шляхах для забезпечення переходу суден з одного водного басейну на другий з різними рівнями води в них. При підході судна перші ворота відкривають і судно заходить до шлюзу. Коли судно зайшло у шлюз, перші ворота закривають, та відкривають кран для потрапляння води. Вода з частини ріки, де високий рівень води, поступає у шлюз, поки рівні не вирівняються, тоді другі ворота відкривають і судно продовжує плавання.  

Фізика - це цікаво, тому запрошуємо долучитись до заняття в п'ятницю на 15.00.

Версія для друку Опубликовано: 06 Квітня 2022
Поділитись: