Екскурсія до Національного заповідника «Софія Київська»

Екскурсія до Національного заповідника «Софія Київська» Музейний марафон 2021 в Києві триває. 3 грудня вихованці відділення історії здійснили онлайн мандрівку до Національного заповідника «Софія Київська» – музейного комплексу, який об’єднує 77 пам’яток архітектури та нараховує понад 80,0 тис. одиниць зберігання. Це археологічні колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, унікальні архітектурні проєкти різних років, велика колекція фотоматеріалів тощо. У 1990 році Софійський собор з комплексом монастирських споруд ХVІІІ ст. на його території включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У цьому році Київ зі своєю перлиною Софією Київською опинився у топ-5 рейтингу найінстаграмніших місць з об’єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, обійшовши такі популярні історичні міста, як Флоренція, Прага та Будапешт. Відповідний рейтинг склала Британська компанія Design Bundles.

Ми дуже вдячні провідній науковій співробітниці заповідника, кандидатці історичних наук, Стромилюк Любові Василівні за високо професійну презентацію  перлини світового рівня – Софійського собору.

Це найдревніший християнський храм, що повністю зберігся на східнослов’янських теренах.  Народжений добою християнізації Русі, він став колискою київського християнства, державності та культури, яка зберігає чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. – 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок. Вони   є  справжніми шедеврами світового мистецтва, які дійшли до наших часів з героїчної билинної доби Київської Русі, доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого.

Наприкінці екскурсії Любов Василівна відповіла на запитання кманівців та запросила до співпраці  та консультацій по науково-дослідницьким роботам.

Версія для друку Опубликовано: 07 Грудня 2021
Поділитись: