ЗВ’ЯЗОК ПОКОЛІНЬ ПО-КМАНІВСЬКИ

ЗВ’ЯЗОК ПОКОЛІНЬ ПО-КМАНІВСЬКИ Відзначаючи 10-річчя нашого комунального позашкільного навчального закладу, продовжуємо розповідати про наших юних вихованців, яких навчають і надихають своїм прикладом на нові наукові звершення наші талановиті випускники. Зв'язок наукових поколінь триває!
Сьогодні наша розповідь про Благовісту Кривенко, ученицю п’ятого класу школи № 57 з поглибленим вивченням англійської мови міста Києва, четвертого класу музичної школи № 8, вихованку «Школи юного науковця», відділень фольклористики та економіки Київської МАН, а також учасницю проєкту "Економісти без меж". До речі, про її брата Святослава Кривенка ми вже писали раніше. Благовіста і Святослав – двійнята, проте мають неоднакову вдачу. Разом з тим, їхня основна спільна риса – різноплановість захоплень, що є типовою ознакою вихованців КМАН!

Отже, Благовіста поглиблено вивчає англійську та французьку мови в школі, а також самотужки опановує шведську. Її гра на флейті вже була відзначені на кількох дитячих музичних конкурсах. Зокрема, вона виборола друге місце на ІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі творчої молоді "Срібне сяйво 2020" у номінації "Інструментальна музика", третє місце на IV Регіональному конкурсі академічного музичного мистецтва юних виконавців «Українські композитори – дітям» у номінації «Духові інструменти», а також одержала сертифікат учасника Міжнародного дитячого літнього табору «Метрополітен-опера 2020» (США).

Її зацікавлення образотворчим мистецтвом не обмежуються одним жанром. Благовісті до снаги як створення плакатів у різних техніках на важливі соціальні теми, так і писання ікон. Нагороди включають третє місце у Міському конкурсі дитячої та юнацької творчості "Збережемо воду/H20" до Міжнародного дня водних ресурсів у номінації "Кращий плакат-заклик" від КП "Київський Міський будинок природи" та перемогу у номiнації "Креативність" у конкурсі застережних плакатів «Електроенергія – наш помічник» від Прикарпаттяобленерго та відділення економіки КМАН. Її плакат «Застережний знак» виконано в техніці художнього колажу з обрізків старих журналів із залученням програмного забезпечення для генерації хмари слів. Художнє переосмислення знака «Обережно! Електрична напруга» мало на меті додати йому виразне емоційне забарвлення та закликати дітей і підлітків не ігнорувати лаконічні форми застережних знаків, а усвідомити небезпеку об’єктів, на яких вони розташовані. Благовіста впевнена, що безпечне користування електроенергією є благом цивілізації, а нехтування правил електробезпеки може завдати страждань. Тому непоказну чорну блискавку на плакаті представлено як потужний стовп вогню й диму, що будь-якої миті може вирватися за межі кордону, окресленого чорним трикутником, на котрому проглядаються фрагменти опори ЛЕП та слова «management», «innovation». Знак оточено хмарами слів і словосполучень, генерованих з корпусу електронних текстів правил електробезпеки.

Для душі Благовіста не лише пише ікони в студії іконопису, неухильно дотримуючись канонів візантійської традиції, але й старанно вивчає Святе Писання в Дитячий недільній школі «Чадо» при Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. Щозими вихованці недільної школи перетворюються на вертепників та щоразу по-новому переповідають історію народження маленького Ісуса, іноді за допомогою ляльок, а іноді перевтілюючись у відповідних персонажів різдвяної вистави. Минулої зими Благовісті довірили виконувати роль Снігуроньки, а її українізований костюм поєднав у собі головний убір у стилі полтавського весільного чубатого вінка, верхній плечовий одяг, навіяний кроєм кунтушів, свит і жупанів заможних верств населення козацької доби, та сучасну вишиту сукню у стилі бохо (цей тип суконь-вишиванок вже став елементом світової високої моди з легкої руки української дизайнерки Віти Кін).

Своє майбутнє Благовіста пов’язує насамперед з музикою, але намагається осягнути це мистецтво широко, з урахуванням зв’язків з іншими сферами діяльності. І допомагають їй у цьому… карантин, Метрополітен-опера і КМАН!

2020 рік став поворотним у світосприйнятті дівчини, коли навесні школи закрилися на карантин, а натомість вільний віртуальний доступ до своїх скарбів надали різноманітні театри й музеї. Перебравши зі своїми батьками й братиком Святославом низку сайтів, Благовіста захопилася неймовірними класичними й сучасними виставами Метрополітен-опери. Майже щовечора протягом усього весняного карантину родина гарно вбиралася та «вирушала» на чергову оперну виставу, а в антрактах чаювала та обговорювала почуте й побачене. Радості не було меж, коли Благовіста з братом дізналися про Міжнародний дитячий літній табір, організований адміністрацією Метрополітен-опери, та стали одними з його найактивніших учасників. Вільне володіння англійською стало їм у великій пригоді, а виконані ними творчі завдання регулярно потрапляли до фіналу тижня і демонструвалися серед найкращих робіт у підсумкових програмах. На одному з занять учасники табору розбирали оперу «Гензель й Гретель» німецького композитора Е. Гумпердінка за однойменною казкою братів Грімм. Увагу учасників було зосереджено на фольклорних елементах опери, а також на тому, що ця опера вважається першою, яка була написана для дітей. Вже після заняття Благовіста пригадала, що в українській музичній культурі є дитячі опери М.В. Лисенка, які, як виявилося, були написані трохи раніше! Так зародилося бажання встановити подібності й відмінності у фольклорних елементах дитячих опер Е. Гумпердінка й М.В. Лисенка і неодмінно написати англомовну статтю за результатами розвідки.

Амбіції Благовісти підтримала керівниця секції фольклористики Катерина Годік і почала послідовно й терпляче розкривати перед нашою юною героїнею ази проведення наукових досліджень на своїх регулярних заняттях у віртуальному просторі. Зрозуміло, що Благовіста робить лише перші кроки до власних наукових здобутків, але справу вже розпочато!  До речі, Катерина Годік не лише молодша наукова співробітниця Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, а ще й випускниця КМАН…

Досвід занять у дитячому таборі Метрополітен-опера, учасники якого багато дізналися не лише про оперне мистецтво, але й про представників безлічі професій, задіяних у житті сучасного оперного театру, справив на Благовісту таке глибоке враження, що їй закортіло більше дізнатися про менеджмент у сфері мистецтв. І тут знов прийшла на допомогу КМАН! Своє плече підставила методистка відділення економіки Олена Кагляк, порекомендувавши корисну навчальну літературу та окресливши перспективи отримання освіти й проведення досліджень у цій галузі. Зараз Благовіста перебуває на етапі формулювання теми свого наукового дослідження, яка за задумом має охопити оперний театр і теорію управління. Побажаємо Благовісті Кривенко наукових досягнень і втілення найзаповітніших мрій!

Версія для друку Опубликовано: 15 Січня 2021
Поділитись: