Зупинимо насильство разом!

Зупинимо насильство разом! У рамках кампанії 16 днів проти насильства "Школа лідерства та фасилітаційних практик" Київської МАН та представниці Української Асоціації Представниць Правоохоронних Органів - УАППО Наталя Шинкаренко, старша інспекторка ювенальної превенції, та Олена Дашутіна, начальниця відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини Національної поліції України - УДПЛ,  провели  онлайн вебінар «Протидія домашньому насильству».

Згідно зі статистичними даними, з домашнім насильством стикається майже половина населення України. Перший крок протидії цьому жахливому явищу – визнання, що проблема існує, відкрита розмова про те що таке насильство і до кого звертатись по допомогу.

Під час заходу поліціантки пояснили, що закон розуміє під поняттям «насильство», що насильство буває не тільки фізичним, а й психологічним або економічним, навчили як його розпізнавати, обговорили юридичні аспекти прав дитини, дали практичні поради, як поводитися в разі протиправних дій. Вони звернули увагу слухачів на те, що насильство можливо спричиняти не тільки дією, а й бездіяльністю.

«Домашнє насильство має згубний вплив на суспільство, на долі багатьох жінок і чоловіків, хлопчиків та дівчаток. Роль поліції під час запобігання фактам домашнього насильства й реагування на них надважлива. Створити безпечне середовище, де кожен почувається захищеним, незалежно від обставин, – наш обов’язок і відповідальність. Явище домашнього насильства залишатиметься актуальним, доки суспільство його толеруватиме й замовчуватиме. Саме тому наше головне завдання – сформувати «нульову» терпимість до домашнього насильства», – наголосила Олена Дашутіна.

«Під час зустрічі основну увагу ми зосередили на практичному аспекті протидії насильству: який алгоритм дій і куди звертатися, якщо ви постраждали або стали свідками домашнього насильства. З одного боку, дуже хочеться, щоб дітям ця інформація ніколи не знадобилася, і водночас сподіваюся, що після нашої зустрічі вони стали більш обізнаними про явище насильства і в разі потреби зможуть захистити себе чи допомогти іншим», - поділилася враженнями Наталя Шинкаренко.

Вебінар дав змогу слухачам зрозуміти, що НЕ СОРОМНО страждати від насильства, соромно і злочинно насильство чинити, соромно стояти осторонь і не намагатись насильство зупинити.

Не будемо байдужими, Зупинимо насильство разом!

Модераторкою вебінару  була керівниця "Школа лідерства та фасилітаційних практик" КМАН, практичний психолог Інеса Пустовалова.

 

 

Версія для друку Опубликовано: 10 Грудня 2020
Поділитись: