Жінки в математиці: історія та перспективи

Жінки в математиці: історія та перспективи 20 квітня на базі Інституту математики НАН України відбулося святкування Дня жінок та дівчат у математиці. Організаторами заходу виступили Інститут математики НАН України, Київський Академічний Університет, НЦ «Мала академія наук України», КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», Київський університет імені Бориса Грінченка та спільнота «Дівчата STEM». Зустріч на тему «Жінки в математиці: історія та перспективи» була спрямована на популяризацію математики серед дівчат через спілкування з успішними жінками-математиками сучасної України та ознайомлення з історичними фактами успіху жінок у царині математичної світової науки. Жінки віками виборювали право на освіту, на професію, на участь у державницьких справах. Сьогодні важко назвати сферу, де б не були представлені жінки-фахівці. Сучасний світ, позбавлений багатьох гендерних упереджень, – це безмежні можливості для пошуку себе, своєї улюбленої справи. В Україні багато дівчат, які люблять математику та добре знаються на ній. Одним з яскравих прикладів є перемога нашої (української) команди у нещодавній міжнародній олімпіаді. Учасники зустрічі гаряче привітали переможців, а саме: Катерину Горох, Каріну Нечипорук, Владу Петрусенко та Олесю Білик. А також привітали наймолодшу учасницю – 8-річну Варю Пенешко з м. Одеса та Устичук Марію, ученицю 9 класу Центральної ЗОШ І–ІІІ ст. Снігурівської районної ради Миколаївської області, яка здобула 2-ге місце на ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України.


Загалом до участі у заході долучилися більше 80 представниць із різних регіонів України: Житомирської, Дніпропетровської, Львівської, Івано-Франківської, Миколаївської, Чернівецької, Волинської областей тощо. Фінансову підтримку було забезпечено завдяки гранту від Mathematical Sciences Sponsorship Fund.



У першій частині учасники мали можливість почути цікаві лекції про історичні постаті видатних жінок-математиків минулих століть. У другій частині жінки-математики, що сьогодні працюють у наукових установах та закладах вищої освіти, поділилися секретами кар’єрного успіху в науці. Третя частина була присвячена STEM-галузі (STEM – наука, технологія, інженерія, математика). Учасниці поспілкувалися з координатором програми «Дівчата STEM» Каріною Семенко та учасницями цієї програми Інгою Манжуленко та Софією Маслянчук, а також із засновником проекту Kontora Pi Петром Чернишовим, співзасновницею програми «Prosteer. Все про розвиток» Тетяною Герасимовою та переможницею міжнародного конкурсу Intel ISEF Юлією Супрун з м. Суми.



Наприкінці зустрічі організатори запропонували вікторину, питання якої були присвячені основній темі заходу – внеску жінок в науку. Переможниці вікторини отримали  призи від організаторів.



Сподіваємося, що ця зустріч переконає дівчат присвятити своє життя математиці – королеві наук. Адже представниці прекрасної статі у будь-яку справу вносять неповторність та привабливість. І наука не є виключенням!



Версія для друку Опубликовано: 23 Квітня 2019
Поділитись: