Здобутки юних біологів – членів Київської Малої академії наук на національному етапі міжнародного конкурсу Intel Іsef Україна 2012

Здобутки юних біологів – членів Київської Малої академії наук на національному етапі міжнародного конкурсу Intel Іsef Україна 2012 Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та з метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, з метою інтеграції в міжнародні науково-освітні програми МОНмолодьспорту України,спільно з:


 • дирекцією освітніх програм Intel в Україні,


 • Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут»,


 • Київським національним університетом імені Тараса Шевченка,


 • Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ),


 • НАН України,у лютому ц.р. в м. Києві був проведений Всеукраїнський конкурс "Intel-Еко Україна-2012" та "Intel-Техно Україна-2012" національного етапу Міжнародного конкурсу Intel-ISEF. Метою Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2012, який проводиться серед найкращих у світі молодих учених і винахідників, є демонстрація найсучасніших наукових проектів та обміну ідеями.

Міжнародна виставка науки та інженерії (ISEF) була створена у 1950 році для презентації учнівських робіт. Сьогодні це міжнародний захід, що має величезний авторитет у наукових колах всього світу. Щорічно Intel ISEF збирає понад 10 000 людей, серед яких півтори тисячі найкращих молодих вчених-фіналістів із різних країн світу, а також їхні вчителі, наукові керівники, вчені, що представляють команду журі, і гості. Протягом тижня фіналісти розповідають про виконану роботу, результати власних спостережень та досліджень.Україна вперше стала країною-учасницею Intel ISEF у 2004 р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у 2004-2011 рр. виступав у ролі установи-організатора конкурсу Intel в Україні як позашкільна установа, яка проводить навчально-виховну, методичну і науково-дослідну роботу в галузі біологічної, екологічної, аграрної освіти учнівської молоді.

Конкурс проходить у три етапи:I етап – заочний конкурс тез.II етап – персональний постерний захистпроекту перед членами журі Конкурсу за категоріями:
 • біологічні науки (ботаніка, зоологія, мікробіологія, біохімія тощо);


 • екологія та проблеми довкілля, енергозберігаючі технології;


 • науки про Землю (географія, геологія);


 • науки про Всесвіт (астрономія);


 • науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров'я, психологія і поведінка людини);


 • хімія;


 • комп'ютерні науки (для учасників Всеукраїнського чемпіонату комп'ютерних технологій «Екософт»);


 • інженерні науки (для учасників Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія»);


 • фізика (для учасників Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників «Природа – людина – виробництво – екологія»).III етап Конкурсу проходить у формі відкритого стендового захисту кращих робіт з елементами інтерв'ю та наукової співбесіди двома мовами – українською або російською та англійською.17 лютого в Національному еколого-натуралістичному центр учнівської молоді було підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу Intel-ЕкоУкраїна-2012». В урочистому закритті конкурсу взяли участь: Президент України 1994-2005 років Леонід Кучма і Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, які особисто привітали переможців і відзначили необхідність проведення таких конкурсів для виявлення і підтримки майбутніх фахівців, що прославлять Україну своїми відкриттями.

Усього в рамках національного етапу конкурсу 122 юних науковців представили 115 дослідницьких проектів. Від НАН України учасників і призерів конкурсу привітав віце-президент Малої академії наук України, директор Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, академік НАН України Валерій Павлович Кухар, а також директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук Володимир Валентинович Вербицький. До вручення нагород долучилися: голова журі конкурсу «Intel-Еко Україна-2012», професор, доктор медичних наук Білько Н.М., голова оргкомітету Конкурсу, заступник директора НЕНЦ Тараненко В.І., віце-президент Київської МАН Назаренко В.І. та ін.                                Представники Київської Малої академії наук учнівської молоді постійно беруть участь і стають призерами Конкурсу. У цьому році особливо успішно виступили члени відділення хімії та біології та відділення екології та аграрних  наук. За рішенням авторитетного журі переможцями у секції «Науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров'я, психологія і поведінка людини)»стали (за неповними даними):
 • І місце Третяк Софія, учениця Київського природничо-наукового ліцею № 145, 11 кл.


 • ІІ місце – Лавриненко Кирило, Еколого-природничий ліцей № 116 м. Києва, 10 кл.;Осіпа Олексій, ліцей «Наукова зміна» м. Києва, 11 кл.; Луговська Ольга , ЗОШ № 71 м. Києва, 11 кл.


 • ІІІ місце Кукоба Вадим, середньої загальноосвітньої школи № 211 м. Києва, 11 кл.; Богданюк Анастасія, Закусило Тетяна, Соловей Олена.

Надзвичайно успішним виявився виступ Євгенії Сороки, учениці 11 кл. ліцею «Наукова зміна» м. Києва на конкурсі «Intel-Техно Україна 2012». Вона посіла друге місце у категорії «Фізика та астрономія» і буде представляти свій проект «Кластери срібла з декількох атомів у флуоресцентних технологіях і біотехнологіях», виконану в лабораторії нанобіотехнологій Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, на Всесвітньому фіналі INTEL ISEF-2012, який відбудеться 13 – 18 травня 2012 року в м. Пітсбург (штат Пенсильванія, США). За найкращу роботу з експериментальних біологічних досліджень вона також рекомендована до присудження диплому від міжнародних наукових товариств, а саме від «Товариства біології in vitro (експериментальні лабораторні дослідження)».Отож побажаємо Євгенії успішно представити Київську Малу академію наук учнівської молоді на міжнародному рівні!  Версія для друку Опубликовано: 24 Лютого 2012
Поділитись: