Застосування новітніх технологій ГІС та ДЗЗ - запорука успішних учнівських дослідницьких робіт

Застосування новітніх технологій ГІС та ДЗЗ - запорука успішних учнівських дослідницьких робіт Перші захисти у відділення наук про Землю відбулись 02.02.2021 р. у секції ГІС та ДЗЗ.

Члени журі:
 
 ОСТРОУХ Віталій Іванович - кандидат географічних наук, доцент кафедри та картографії КНУ ім. Тараса Шевченка;
 
 ГОРКОВЧУК Юлія Вікторівна - доцентка, кандидатка технічних наук, заступниця декана факультету Геоінформаційних систем управління територіями КНУБА;
 
 КУЧМА Тетяна Леонідівна - кандидатка сільськогосподарських наук, старша викладачка НУКМА, наукова співробітниця Інституту агроекології і природокористування НААНУ, методистка НЦ МНУ.

Застосування новітніх технологій дистанційного зондування Землі дозволило учням провести дослідження на локальному та національному рівнях, а саме:

- на локальному рівні виявлені головні напрямки нової забудови у столиці України за 50 років, окреслені межі еталонної ділянки  мішаних лісів у РЛП "Парк Партизанської слави" та особливості використання полігону № 6 з утилізації сміття у Київській області;

- на національному рівні було виявлено ареал забруднення у наслідок пожежі у зоні відчуження Чорнобильської АЕС та екологічні наслідки видобування бурштину на Поліссі, зону прояву землетрусів в Японії та зменшення атмосферних викидів у Китаї через зменшення антропогенного впливу в рамках ліквідації наслідків пандемії КОВІД-19.

Члени журі не лише задавали уточнювальні питання, а й вказували учням напрямки покращення їх досліджень. Цікава дискусія між учнями у рамках конференції дозволила їм обмінятись досвідом застосування ГІС-технологій та космічних знімків при аналізі природних і техногенних процесів.

Впевнені, що такі обдаровані учні й надалі успішно застосовуватимуть новітні технології в наукових дослідженнях, у своїх подальших розвідках. Виразна практична спрямованість учнівських досліджень секції дозволяє пропонувати конкретні шляхи розв'язання нагальних питань розвитку столиці України та її регіонів.

Підтримка шкільних педагогів та батьків дозволила учням секції ГІС та ДЗЗ гідно представити головні результати своїх перших наукових досліджень на ІІ (міському) етапі конкурсу-захисту.

 

Версія для друку Опубликовано: 04 Лютого 2021
Поділитись: