Занурення у надзвичайно цікавий світ релігієзнавства

Занурення у надзвичайно цікавий світ релігієзнавства «Хто знає тільки одну релігію, той не знає жодної» Макс Мюллер


 16 листопада відбулося чергове засідання «Школи юного науковця» для учнів 5-7 класів. Керівниками секцій відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН було проведено інтерактивне заняття на тему «Християнська та буддистська моральні системи: спільне та відмінне».Позитивним є те, що заняття школи відвідують одні і ті ж учні вже не перший рік, і вони ж брали участь у літній профільній науковій школі відділення філософії та суспільствознавства в Пущі-Водиці. Під час заняття розглядалася проблема «Що таке релігія? Що Ви знаєте про християнство та буддизм? Що таке мораль?».

Власне, відповіді на ці запитання і стали метою заходу. А саме, оновлення та доповнення знаньучнів столичних шкіл з історії християнства та буддизму, богословських ідей християнства та буддизму як світових релігій, моралі.

Для розвитку критичного мислення неабияке значення має групова робота учнів під час інтерактивного заняття. А тому всі школярі були розподілені на малі групи, в яких вони обговорювали питання «Які елементи буддійської та християнської моралі я б запозичив у власну систему цінностей?».

Жваві обговорення всередині груп вилилися у міжгрупову дискусію та представлення власних ідей, під час якого всі учасники заходу поділилися власними думками з приводу порушеної проблематики.

Завдяки участі у заході юні науковці отримали нові компетенції у сфері гуманітарних наук: історія, релігієзнавство, етика, задумались над світоглядними питаннями, які порушують моральні системи буддизму та християнства.

І наостанок, приємно відзначити, що занурення у надзвичайно цікавий світ релігієзнавства для молодших МАНівців розпочато, тож побажаймо їм нових відкриттів та дослідницьких розвідок!

Версія для друку Опубликовано: 20 Листопада 2017
Поділитись: