З Днем народження, країно!

З Днем народження, країно! Київська Мала академія наук з усіма українцями святкує 30-річчя Незалежності України! Наші вихованці разом зі своїми керівниками підготували серію публікацій «Незалежність. Моя Країна» та взяли участь у патріотичному флешмобі «Моя незалежна Україна». У своїх виступах, есе, віршах юні КМАНівці, що народились вже у вільній, суверенній державі, розповідають, що для них означає «незалежність», «патріотизм», «любов до своєї Батьківщина», аналізують минуле й мріють про майбутнє.

Вони молодші за нашу Незалежність. У них своє бачення свободи і перспектив розвитку країни.  Вони розуміють, що незалежність – це спадок від наших предків, які роками боролися за неї, віддзеркалення волі українського народу до свободи, справедливості, демократії. Що любов до Батьківщини починається з любові у родині, з любові до свого міста, з поваги до людини. А ще, що Незалежність -- це не тільки досягнення, а й велика відповідальність.

Ось так написали про це члени секції «Медіамайстерність» відділення суспільних комунікацій:

«Незалежність для мене – це більше про дорослість та зрілість. Не всі готові до випробування свободою. Окрім усіх переваг, що нам дарує воля, варто пам'ятати, що це доволі-таки тяжкий тягар. По-справжньому незалежним ти стаєш тоді, коли маєш змогу подбати про себе та своїх близьких.

До того ж як для частинки нації, для мене дуже важливим є право на незалежність у думках, їх висловленні та доведенні. Незалежністю також можна назвати уміння дотримуватись власних поглядів та захищати їх у вирі нав'язливої інформаційної навали.

Незалежність для мене — це свобода слова, здатність піклуватися та нести відповідальність не тільки за себе, а й за ближнього. Це – активна громадянська позиція. Тільки небайдужі громадяни здатні щось змінювати на краще та плекати незалежність власної держави. Щиро зичу процвітання моїм незалежним співвітчизникам. З днем народження, Україно!»

Єлизавета Стрілець

 


«Вважаю себе справжньою українкою. Тому незалежність для мене – це перш за все гордість. За нашу історію. За наших героїв. Тих, що захищають країну від ворога, і тих, хто виборюють для неї олімпійські медалі.

Незалежність – це вільна людина. Понад усе.

Це право обирати своє майбутнє».

Валерія Шевчук

 


«Незалежність. Не-за-леж-ність.

Та, що ні від кого не залежить. Та, що не має залежностей.

 

Зазвичай, мало хто в змозі похизуватися повною їх (залежностей) відсутністю. Так чи інакше, всі мають певного роду згубні звички або оточення, що отруює життя. Щоб їх позбутися, потрібно пройти довжелезний шлях з крові сліз та поту. І вона його проходить. Проходить, крізь терени, втрачаючи мільйони своїх душ та тіл, крізь роки смутку та постійної роботи над собою та один над одним. Незлічену кількість разів повертаючись на початок, до болю стираючи кістки та в м'ясо рвучи гідність. Їй доводилось віддавати все – до останнього подиху. Все, крім волі, яка вже багато років слугує вірною милицею кожному, хто зве себе братом і сестрою.

 

Залежна.

За-леж-на.

Скільки разів вона це чула? Скільки разів її змушували в це повірити? Скільки разів вона знаходила сили закрити вуха та продовжити рух. Скільки разів вона доводила, що її не зламати?

 

Незалежна.

А ще – вільна, невгамовна, вируюча. Рідна. Я обіцяю, що буду тримати небо руками над твоєю головою, щоб тільки ми могли іти далі разом. З днем народження, моя славетна зірко.

 

З днем твоєї незалежності, Україно!»

Марія Ямкова

 

А цей вірш-роздум написала вихованка відділення філософії та суспільствознавства Катерина Волосевич 

«А що для вас є незалежність?

Про що говорить та мовчить це слово?

Для мене незалежність це про Україну, про дім, свободу та піднесеність до миру

Для мене незалежність це про вільність вибору та голосу свого

Для мене це про крила волі, що йдуть за кожним моїм рухом, подихом душі

Для мене про сміливість українців й українок, що нашу неню захища

Про велич нашої країни, що не дає себе за грати ув'язнити та вже є прикладом для інших націй та світів

Про небоязнь побути голосними, вийти на протест, про гучність, міць та силу України».

 

Всі наші юні науковці відносять себе до нації, яка прагне знань та творчості. Продовжуючи традиції українських вчених, дослідників, винахідників, вони створюють проєкти, які відповідають викликам сьогодення, й знайомлять  світ з досягненнями молодої української науки. Вони є носіями народної та освітньої дипломатії і пишаються цим!

В ці святкові дні хотілось би ще раз сказати, що креативна і фахова команда Київської Малої академії наук разом зі своїми вихованцями працює заради яскравого майбутнього нашої країни! І певним свідченням цього є той факт, що напередодні головного державного свята троє фахівців, що працюють із молоддю у Київській МАН, були нагороджені Грамотами Департамента освіти і науки м. Києва.

Із Днем незалежності, Українці, сьогодення й майбутнє створюємо ми!

Версія для друку Опубликовано: 20 Серпня 2021
Поділитись: