Юні МАНівські релігієзнавці на Всеукраїнському конгресі молодих дослідників релігії

Юні МАНівські релігієзнавці на Всеукраїнському конгресі молодих дослідників релігії 17-18 жовтня 2019 року молоді релігієзнавці усієї країни вшосте зібралися на Конгрес молодих дослідників релігії. Організатори Конгресу: ГО «Майстерня академічного релігієзнавства», Київський університет імені Бориса Грінченка, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» -- цьогоріч обрали місцем проведення столицю України. КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» стала співорганізатором заходу. З привітаннями до учасників Конгресу виступили поважні українські релігієзнавці: професори Л.О. Филипович та Р.О. Додонов, а також Президент Майстерні академічного релігієзнавства, кандидат філософських наук Р.Х. Халіков. У межах Конгресу працювали секції «Сакральна топографія, релігійний туризм, паломництво та міграція», «Ґендерна ідентичність і релігійна культура», «Релігія, медіа і свобода» і «Релігійна складова сучасної літератури, образотворчого мистецтва, кінематографу та музики». Традиційно у межах Конгресу працювали також круглі столи «Вайшнавська культура в сучасному світі» та «Мусульманська культура в умовах глобалізації», а також міждисциплінарний науковий семінар «CULTURA THANATICA: смерть в культурі», як завжди проводилися презентації наукових видань із релігієзнавчої проблематики.


Цього року з доповідями в рамках роботи секцій конгресу виступили не тільки знані науковці та аспіранти, але й юні дослідники релігії – вихованці секції теології, релігієзнавства та історії релігії відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН. Разом із керівником секції К.С. Нікіфоровим учні київських шкіл Михайло Пецеля, Ілля Жолтецький та Ілля Бейгель підготували доповіді з тем своїх наукових робіт, які викликали жваві дискусії серед вчених-релігієзнавців.

 


Таким чином був даний початок традиції щорічної участі найкращих вихованців секції релігієзнавства у всеукраїнських наукових заходах.

 


 

 


 Версія для друку Опубликовано: 23 Жовтня 2019
Поділитись: