Юні МАНівці взяли участь у презентації бібліографічного проекту «Історична Шевченкіана»

Юні МАНівці взяли участь у презентації бібліографічного проекту «Історична Шевченкіана» 4 березня відбулася урочиста презентація спільного бібліографічного проекту «Історична Шевченкіана» Національної історичної бібліотеки України й Інституту історії України НАНУ. Проект був започаткований у 2013 році в рамках заходів Міністерства культури України з підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. «Історична Шевченкіана» є складовою частиною Національного електронного ресурсу «Шевченкіана».


Мета проекту: вивчення і популяризація спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами через створення електронної бібліографічної бази даних, що стане підґрунтям для видання однойменного науково-допоміжного бібліографічного покажчика.Об’єктом вивчення «Історичної Шевченкіани» є джерела, які подають біографію поета, висвітлюють його історичну, етнографічну, археологічну та літературно-художню спадщину.Унікальність проектуполягає в тому, що вперше розкривається тема історичної Шевченкіани, яка недостатньо вивчена і маловідома широкому загалу.

Учасників презентації привітала начальник відділу бібліотек Міністерства культури України М. Г. Височанська. Відомі вчені-історики: доктор історичних наук В. С. Шандра, доктор історичних наук І. І. Колесник, керівник секції  історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН, кандидат історичних наук Р. В. Маньковська та інші науковці дали високу оцінку інноваційному електронному ресурсу та висловили упевненість, що створена бібліографічна база «Історична Шевченкіана» слугуватиме невичерпним джерелом для наукових досліджень життя і творчості Великого Кобзаря. У заході взяли участь науковці Інституту історії України НАНУ, Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, викладачі та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету культури і мистецтв, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, співробітники Національного музею Тараса Шевченка, Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, Київської Малої академії наук учнівської молоді, фахівці бібліотек системи Міністерства культури України, представники ЗМІ.

Під час урочистого заходу відбулися: перегляд документального фільму про дослідника-шевченкознавця Є.О. Середу; презентація (у формі документального фільму та майстер-класу) БД «Історична Шевченкіана», яка включає 3 тисячі бібліографічних записів, більшість з яких анотовані; повідомлення фахівців відділу стародрукованих, рідкісних і цінних книг про унікальну колекцію видань «Шевченкіана» з фонду Національної історичної бібліотеки України; демонстрація ретроспективної книжково-ілюстративної виставки про життя і творчість Великого Кобзаря.          Версія для друку Опубликовано: 11 Березня 2014
Поділитись: