Юні МАНівці долучилися до упровадження результатів наукових досліджень НБУ ім. М.М. Гришка у практику міського озеленення

Юні МАНівці долучилися до упровадження результатів наукових досліджень НБУ ім. М.М. Гришка у практику міського озеленення У Дніпровському районі м. Києва розташована спеціалізована школа № 265 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу, директором якої є Раїса Іванівна Новікова – людина з тонким художнім смаком, яка турбується не тільки про налагоджений навчальний процес, але й про те, щоб територія навколо школи завжди була охайною і мала естетичний вигляд. З метою професійного орієнтування учнів, виконання спільних наукових досліджень та впровадження їх у практику міського озеленення, заклад співпрацює з Національним ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАН України, директором якого є Наталія Василівна Заіменко, та Комунальним позашкільним навчальним закладом «Київська Мала академія наук учнівської молоді», директором якого є Володимир Олексійович Васинюк.


У період з 9  по 14 жовтня, за участі представників вище вказаних установ, було проведено  реконструкцію зеленої зони внутрішнього подвір’я спеціалізованої школи № 265.На першому етапі роботи було детально проаналізовано існуючий стан території та розроблено план-схему реконструкції (фахівці   Національного   ботанічного   саду ім. М.М. Гришка НАН України Бойко Р.В., Клименко А.В., дійсний член МАН Нікітіна Анастасія). Рослини для цієї мети ботанічний сад передав безоплатно.

Під час розробки дендроплану було значно розширено асортимент  квітучих деревних рослин та багаторічників з урахуванням часу квітування (квітень–травень), (вересень–листопад).Консультації  з  питань  висадки  рослин  надавали  фахівці  ботанічного  саду,  зокрема:  Шумік М.І.,  Рубцова О.Л.,  Чижанькова В.І.,  Буйдін Ю.В.,  Остапюк В.М.,  Клименко А.В., Бойко Р.В.Згідно з розробленою план-схемою, аспірантом НБС НАНУ Бойко Р.В., методистом відділення екології та аграрних наук КМАНУМ  Ісаченко О.М  та учнями школи № 265 було проведено посадкові роботи.Особливо треба відзначити дійсного члена МАН Нікітіну Анастасію, яка брала активну участь в усіх етапах проведення реконструкції, починаючи від розробки план-схеми, підбору рослин, перевезення їх з ботанічного саду,  закінчуючи керівництвом посадковими роботами. Своєю сумлінною працею Анастасія показала приклад учням своєї школи і не залишила байдужим жодного, хто спостерігав за проектом або брав участь у його реалізації.

 Учні та працівники школи запевнили, що в подальшому вони будуть слідкувати за станом реконструйованої зеленої зони  та проводитимуть необхідні регулярні агротехнічні заходи, які сприятимуть розвитку висаджених рослин.Ця подія є свідченням взаємної допомоги під час реалізації спільних наукових програм і початком нового етапу у розвитку творчої співпраці Національної академії наук України, Київської Малої академії наук учнівської молоді та освітніх установ столиці.Версія для друку Опубликовано: 12 Листопада 2013
Поділитись: