Юні географи побували на заводі з переробки вторсировини

Юні географи побували на заводі з переробки вторсировини У наш час проблема утилізації відходів набуває все більшого значення. Велика кількість промислових товарів і харчових продуктів розфасовується у різноманітну тару, яку ми просто викидаємо у сміттєпровід. Це нераціонально. Не так давно киянам було запропоновано взяти участь у програмі «Роздільний збір», мета якої − зменшити кількість відходів на звалищах, здавши їх на пункти прийому вторинної сировини. Адже метал, пластик і папір є цінними матеріалами, які можна використовувати повторно. Наприклад, з макулатури отримувати необхідний для всіх папір.
Використання вторинної сировини також вирішує проблему складування відходів, яка в наші дні стоїть особливо гостро.У рамках літньої комплексної практики  учні-члени відділення наук про Землю Київської МАН відвідали завод з переробки вторсировини «Київміськвторресурси».

Це підприємство здійснює заготівлю, первинну обробку та переробку паперових, полімерних, текстильних, гумових і скляних відходів вторинної сировини, а також здійснює заготівлю металобрухту кольорових та чорних металів.Десятиліттями люди здавали у вторсировину непотрібні, на їхній погляд, речі, які нині перетворилися на безцінні реліквії. Непотрібні предмети побуту працівники заводу  перетворюють на музейні експонати.У вересні 2007 року при заводі було відкрито музей антикваріату або «музей непотрібних речей».

Серед експонатів можна знайти дореволюційний патефон, старовинний самовар з чоботом, комплект інструментів перукаря, старовинні сани −«гринджоли», станок для переробки коноплі, старовинний ткацький верстак.

В  колекції музею є прототип сучасних  дитячих ходунків, старовинний пилосос, різноманітні радіоприймачі та фотоапарати, всілякі лампи, ліхтарі та велика кількість прасок і прототипів електронних рахувальних машин – рахівниць. Радянській тематиці присвячений цілий розділ,  в якому можна побачити фігурки  та портрети Леніна, книгу пошани з іменами переможців у соціалістичному змаганні, грамоти, почесні вимпели та нагороди.

МАНівцям було цікаво ознайомитисяз предметами побуту, якими користувались їхні батьки, діди та прадіди. Версія для друку Опубликовано: 19 Червня 2014
Поділитись: