Юнi економісти вивчали мистецтво ебру в Інституті імені Юнуса Емре в Києві

Юнi економісти вивчали мистецтво ебру в Інституті імені Юнуса Емре в Києві 25 лютого вихованці відділення економіки Київської МАН віком від 6 до 15 років разом з батьками були запрошені у Інститут імені Юнуса Емре для знайомства з турецькою культурою та мистецтвом.

Міждисциплінарний інклюзивний двогодинний захід відбувся у рамках проектів "Економісти без меж" та "Занурення у бізнес" Київської МАН. В ньому взяли участь школярі з особливими освітніми потребами з соціального проекту "Особливi" та БФ "З теплом у серці".

Учнів гостинно зустріли Світлана Олексїівна Урум - координатор з питань освіти Інституту імені Юнуса Емре в Києві та Ленура Нурсеїтова – секретар Інституту імені Юнуса Емре в Києві. Вони познайомили  молодих дослідників з діяльністю закладу, освітніми, культурними та науковими напрямами роботи. Метою Фонду ім.Юнуса Емре, створеного у 2007 році, є представлення Туреччини, турецької мови, її історії, культури та мистецтва, поширення в світі знань, пов’язаних з культурою Туреччини, надання необхідних послуг закордоном бажаючим вивчити турецьку мову та отримати знання про турецьку культуру й мистецтво; зміцнення дружби між Туреччиною та іншими країнами шляхом розширення культурних зв’язків.  Інститут імені Юнуса Емре в Києві, структурний підрозділ Фонду, був офіційно відкритий у жовтні 2017 року. Окрім проведення курсів турецької мови для мешканців та гостей столиці, організовує культурні та мистецькі заходи з метою представляти культуру Туреччини, а також підтримує наукову діяльність у цьому напрямі.

Після цього кожен учень мав унікальну можливість створити власний художній шедевр під керівництвом Ірини Чурпіти - майстра ебру - стародавнього мистецтва малювання на воді. Для цього юні дослідники використовували спеціальні органічні фарби, кисті, гребені, шило, папір. Туреччину вважають батьківщиною цього дивовижного мистецтва. А найстаріший знайдений малюнок у цій техніці датовано одинадцятим сторіччям.

Ебру - різновид живопису, характерний для країн Сходу, продуктом якого є малюнок на воді (або на іншому розчині), обережно перенесений на лист паперу чи іншу поверхню (тканину, дерево, скло, кераміку). Юнi науковці відмітили, що танцюючі фарби не змішуються, бо мають різну щільність. Вони вивчили нові аспекти хімії, фізики, математики, історії, економіки, образотворчого мистецтва і, навіть, філософії, розвинули дрібну моторику, координацію рухів, уяву, творчі та художні здібності, кольорове світосприйняття, естетичний смак. На їх полотнах ожили елементи флори та фауни різних країн, пейзажі та моря, космос та Всесвіт, наукові та особисті мрії. За словами учасників, вони не просто навчилися малювати на водному просторі – намагалися зрозуміти мову того, що складає основу всього живого на Землі – води. Художня водна анімація за законами науки справила на учнів та батьків неймовірне позитивне враження. Діти зрозуміли, що опанувавши мистецтво ебру, можно в майбутньому організувати успішний бізнес, зокрема проводити навчальні майстер-класи та продавати картини.

Багато разів за вечір учнів та батьків радушно пригощали неймовірно смачними смаколиками та найвідомішими стравами турецької кухні. Наостанок кожен юний учасник одержав пам'ятний подарунок від Інституту імені Юнуса Емре в Києві.

Відділення економіки Київської МАН висловлює щиру вдячність пану Ендеру Коркмазу - директору  Інституту імені Юнуса Емре в м.Києві за змістовний освітній захід, проведений на високому організаційному рівні, а також Світлані Урум, Ленурі Нурсеїтовій та Ірині Чурпіті - за гостинний прийом та інтелектуальний внесок у розвиток юних науковців столиці.

Версія для друку Опубликовано: 26 Лютого 2020
Поділитись: