Юні економісти вирощують кристали

Юні економісти вирощують кристали Ми у Київській МАН прагнемо розвивати міждисциплінарні зв’язки. Саме тому, коли наші юні економісти зацікавилися поглибленим вивченням хімії, практичними навичками проведення дослідження та зареєструвалися у кількості 28 осіб на Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського, ми почали шукати експерта у цій темі. У результаті, 9 лютого, відбувся незвичний онлайн-урок про кристали на платформі Zoom для найменших вихованців відділення економіки Київської МАН – учнів 1 інклюзивного класу НВК №157 у рамках проєкту «Економісти без меж». Його підготувала та провела Бодюл Наталія Сергіївна, к.х.н., вчителька хімії Київського природничо-наукового ліцею №145, волонтерка відділення хімії Київської МАН, якій ми надзвичайно вдячні.

Учні дізналися, що таке кристали, які вони бувають і де зустрічаються у природі, а також переглянули відео вирощування кристалів у домашніх умовах із звичайнісінької солі. Наостаток вони зробили фігуристу основу з пухнастого синельного дроту для того, щоб вдома створити кристали найрізноманітніших форм у якості тренування до конкурсу.

І ось нещодавно стала відома діюча речовина для проведення змагань. Нею стала звичайнісінька лимонна кислота. Пані Наталя і тут дала безліч цінних порад малюкам, змонтувала відповідне навчальне відео та надихнула їх на наукову творчість. Тепер наші маленькі науковці кинуть виклик природі, створюючи кристал власноруч! Можливо, саме вони стануть авторами «найбільшого кристалу», «найякіснішого кристалу», «найоригінальнішого кристалу» або «віртуального кристалу» та будуть претендувати на перемогу? Незабаром дізнаємось.

Версія для друку Опубликовано: 23 Лютого 2021
Поділитись: