Юні економісти відвідали Київський Волл-стріт

Юні економісти відвідали Київський Волл-стріт 19 вересня вихованці відділення економіки разом з батьками взяли участь у пішохідній екскурсії вихідного дня на тему "Вулиця Інститутська -фінансовий центр Києва кінця XIX- початку XX ст". Захід  з дотриманням усіх необхідних санітарно-епідеміологічних норм спеціально для них було організовано Музеєм грошей Національного банку України -постійним партнером Київської МАН. Подія була інклюзивною, адже до групи учасників традиційно долучилися підопічні соціального проекту "Особливі" та БФ "З теплом у серці". Захід був міждисциплінарнарним, оскільки, окрім фінансів, учні дізналися цікаві факти про історію,  архітектуру, культуру, мистецтво. Подія була присвячена Дню гривні, який святкується 2 вересня та вiдбувалася у рамках проектів "Економісти без меж" та "Занурення у бізнес" відділення економіки Київської МАН.

Екскурсоводом для юних дослідників виступила Марта Костів, співробітниця Музею грошей, яка роздрукувала до події багато історичних світлин. Супроводжувала юних дослідників Кагляк Олена, методист відділення економіки.

Шлях юних фінансистів пролягав від будівлі Національного банку України, який у цьому році святкує своє 115-річчя і був центральним елементом екскурсії, до Майдану Незалежності. Мандруючи вулицею Інститутською, учні дізналися багато цікавих фактів про видатних банкірів, купцiв, промисловців м. Києва: де і у яких установах вони проживали, брали кредит, торгували на біржі. Окрім того, юні дослідники на власні очі  побачили легендарні споруди: будинок дружини Лазара Бродського, Сари (нині-службове приміщення НБУ), будинок Дворянського зібрання (нині-офіси НБУ), особняк цукрозаводчика Симхи Лібермана (нині-Спілка письменників України), особняк сина Симхи Лібермана - Арія Гiрша (Комітет Верховної ради України) товарну біржу (земельний банк), перший хмарочос України - Лева Гінсбурга (нині на цьому місці - готель "Україна"), Інститут шляхетних дівчат (нині - Жовтневий палац).

Наостанок усі учасники одержали  пам'ятні сувеніри від Музею грошей- листівки Національного Банку України та брошюри "Центробанк: історія в архітектурі", а найбільш активні та уважні учасники вікторини по мотивам екскурсії - призи.

Надзвичайно вдячні Музею грошей за змістовний освітній захід для майбутніх фінансистів та членів їх родин.

Версія для друку Опубликовано: 21 Вересня 2020
Поділитись: