Юнi економісти досліджували Рим у «Музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс»

Юнi економісти досліджували Рим у «Музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс» Тривають традиційні і улюблені інклюзивні заняття вихідного дня для найменших (віком від 6 років) економістів Київської МАН у «Національному музеї історії України у Другій світовій війні.  Меморіальний комплекс». 15 лютого вони разом з батьками та учасниками соціального проекту «Особливі» вивчали Рим в рамках циклу «Країни та міста» Музейної школи «Покоління NEXT» та проекту «Економісти без меж» Київської МАН.

П'яте міждисциплінарне заняття про долю основних мегаполісів світу під час найбільшого мілітарного конфлікту ХХ століття було надзвичайно насиченим. Прямо у підмурку грандіозного монументу «Батьківщина-Мати» під керівництвом Ганни Тарасенко, старшої наукової співробітниці Музею, КМАНівські родини розглянули Рим через призму не лише історії, але й економіки, політики, архітектури, філософії, культури, мистецтва.

Рим - столиця Італії, величезне багатонаціональне місто, історія якого налічує майже три тисячі років. Його архітектура і твори мистецтва справили величезний вплив на світову культуру. Руїни античного Форуму та Колізею демонструють колишню велич Римської імперії. Тепер перші асоціації із Римом у наших вихованців саме такі: Тибр, Колізей, Ватикан, Муссоліні, фасції. Учні дізналися, що «вічне місто» було столицею фашистського режиму в період війни, переглянули уривки з художнього фільму Паоло Соррентіно «Велика краса» та чорно-білі кадри документальної хроніки. Передивились ретроспективу робіт художника Ренато Гуттузо, які підкреслюють самобутність італійців, та узнали, що митець був членом антифашистського руху, італійським партизаном, ініціатором створення художнього об'єднання «Новий фронт мистецтва» на антифашистських засадах, лауреатом премії Всесвітньої ради миру. Наостанок учні власноруч виготовили фасції - атрибути влади в епоху Римської імперії та забрали їх додому.

Відділення економіки Київської МАН дякує соціальному проекту «Особливі» та Музейній школі «Покоління NEXT» за співпрацю і змістовні, цікаві заняття.

У наступну суботу КМАНівські родини знов зустрінуться у Музеї, щоб досліджувати Варшаву.

Версія для друку Опубликовано: 17 Лютого 2020
Поділитись: