Юні екологи досліджують стан довкілля у парку «Муромець»

Юні екологи досліджують стан довкілля у парку «Муромець»
Чудового осіннього сонячного дня, 22 вересня, юні екологи з Київської МАН і гуртківці-біохіміки Київського Палацу дітей та юнацтва за участі студентів кафедри екології Національного університету біоресурсів і природокористування України провели комплексне обстеження стану довкілля в парку «Муромець» («Дружби народів») Деснянського району міста Києва. Визначалася екологія прилеглих ділянок Канівського водосховища.

У процесі дослідження була застосована польова хімічна лабораторія на тестування вмісту нітритів, нітратів, магнію, кальцію, заліза, амонію, кисню, фосфатів, жорсткості і рН води. Ці дослідження тривають 15 років поспіль (див. «Екологічний стан Київської ділянки Канівського водосховища за матеріалами експедиції членів МАН «Дослідник»», Л.І Ткачук, В.І. Назаренко, В.І. Щербак; Колега №1, стор. 31-34, 2003 р.) і можуть вважатися моніторинговими. Отримані результати дають можливість не тільки оцінити теперішній стан природного середовища, але й  його негативні зміни в часі під впливом антропогенних факторів з метою вироблення рекомендацій з їх усунення.

За допомогою мультифункціонального детектора якості повітря проведено кількісний аналіз на вміст формальдегідів, органічних сполук і пилових часток в даній місцевості. Із застосуванням новоствореного експериментального зразку портативного флуориметра в якості сенсорного пристрою визначався екологічний стан рослин, а також структурно-функціональні характеристики їх фотосинтетичного апарату і біохімічні перетворення в рослинних організмах в осінній період.

Отримані дані опрацьовуються, і за їх результатами буде складено загальне уявлення про екологічну ситуацію обстеженого району. Під час експедиції учні взяли зразки води і відібрали  листя для проведення подальшого аналізу в лабораторії Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Версія для друку Опубликовано: 26 Вересня 2018
Поділитись: