Юні дослідники Київської Малої академії наук на державному рівні озвучують наболілі соціально-екологічні проблеми та дають рецепти їх вирішення

Юні дослідники Київської Малої академії наук на державному рівні озвучують наболілі соціально-екологічні проблеми та дають рецепти їх вирішення «Проблеми охорони та відтворення малих річок і озер в українській частині басейну Дніпра та міста Києва» ‒ під такою назвою 4 червня 2014 р. в приміщенні Державного агентства водних ресурсів України пройшла незвичайна науково-практична конференція. Актова зала агентства зібрала школярів міста ‒ членів Київської МАН, педагогів КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», науковців, співробітників Державного агентства водних ресурсів України, фахівців у галузі водного господарства, екології, представників громадськості.
В рамках багаторічного міжнародного учнівського проекту Київської МАН «СОЦІОTERRA– майбутнє світу» та діяльності міжнародного молодіжного парламенту «Дніпро єднає» київські школярі звітували про свої теоретичні та практичні результати досліджень, надавали своє бачення варіантів практичного вирішення багатьох народногосподарських проблем.

Конференція пройшла під керівництвом голови Державного агентства водних ресурсів України Василя Андрійовича Сташука за активної участі Президента Малої академії наук України, члена-кореспондента НАН України Станіслава Олексійовича Довгого.

Не залишили нікого байдужими доповіді молодих науковців Київської МАН: Романович Анни, Добровольської Катерини, Юрченка Олексія, Салієнко Марії, Дубової Юлії, Підлісної Людмили, Кирилюк Олени ‒ студентки II курсу географічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Доповідачі зупинились не тільки на проблемах екології та збереження малих річок і озер, а й поставили ряд актуальних запитань до фахівців галузі водного господарства України.  Надзвичайно цікавою, проблемною та актуальною була доповідь професора кафедри країнознавства і туризму Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету, доктора географічних наук Віктора Івановича Вишневського «Проблема життєдіяльності, охорони, відтворення малих річок української частини басейну Дніпра».

Про важливу світоглядну роль проекту «СОЦІОTERRA – майбутнє світу» для навчання та виховання учнівської молоді, резонанс, який викликала діяльність в його рамках, розповіла Світлана Петрівна Барматова – завідувач кафедри соціології та соціального управління Академії праці, соціальних відносин і туризму, доктор соціологічних наук, ‒ науковий керівник проекту.

Завідувач відділення наук про землю Київської МАН Зінаїда Олександрівна Курлова підвела підсумки роботи проекту, подякувала всім його учасникам.

Рішення всіх учасників конференції було одностайним: налагодити співробітництво учнів Київської МАН та фахівців Державного агентства водних ресурсів України з питань спільних досліджень у сфері розвитку водного господарства України, виховання в освітньому середовищі Малої академії наук України майбутніх наукових кадрів та фахівців у справі забезпечення функціонування водогосподарського комплексу, впровадження у навчально-виховний процес МАН України сучасних форм та інноваційних засобів навчання.Очільниками Держводагентства та МАН України В. А. Сташуком та С.О. Довгим було оголошено про розробку і підписання угоди про співробітництво між Державним агентством водних ресурсів України та Національним центром «Мала академія наук України» в найближчий час.

Особливо хвилюючими були миті нагородження учасників конференції та переможців першого етапу проекту, адже нагороди вони отримали з рук Голови Державного агентства водних ресурсів України Василя Андрійовича Сташука та Президента Малої академії наук України Станіслава Олексійовича Довгого. Версія для друку Опубликовано: 05 Червня 2014
Поділитись: