Юні дослідники дізнались про наукову спадщину Поля Сабатьє!

Юні дослідники дізнались про наукову спадщину Поля Сабатьє! 25 вересня вихованці Київської Малої академії наук учнівської молоді – учні-члени відділення хімії та біології разом зі студентами, викладачами та науковцями хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка прослухали лекцію професора Університету Поля Сабатьє Армана Латта, президента Французького хімічного товариства (м. Тулуза, Франція). Лекція була присвячена 100-річчю вручення Нобелівської премії з хімії видатному французькому хіміку Полю Сабатьє, і присутні мали можливість переглянути документальний фільм про його життя і діяльність.
Робочою мовою зустрічі була англійська. Приємно відзначити рівень володіння нею юними дослідниками. Усім було цікаво дізнатися, як відбувалися дослідження каталітичних процесів, пов'язаних з гідруванням, в результаті яких ненасичені органічні сполуки стають насиченими. Це відкриття мало величезну практичну цінність для виробництва ліків, запашних речовин, мийних засобів, харчових жирів та ін., а відповідні хімічні реакції увійшли у шкільний курс хімії.

У 1912 році Полю Сабатьє було присуджено Нобелівську премію з хімії "за запропонований ним метод гідрогенізації органічних сполук у присутності дрібнодисперсних металів, який різко стимулював розвиток органічної хімії". "Теорії не можуть претендувати на безсмертя, - сказав Сабатьє у своїй нобелівській лекції. - Це всього лише плуг, яким орач користується для того, щоб провести борозну, і який він має повне право після жнив замінити іншим, досконалішим". Таким було напутнє слово нобелівського лауреата молодим ученим.Версія для друку Опубликовано: 02 Жовтня 2012
Поділитись: