XXI Міжнародні Могилянські читання

XXI Міжнародні Могилянські читання 1–2 грудня в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику проходила ХХІ Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання», присвячена темі «Музейництво і пам’яткоохоронна справа України: традиції та виклики сьогодення (до 90-річчя заснування Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)»,в роботі якої взяли участь керівники та члени секцій відділення історії КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді». З вітальним словом до учасників наукового форуму звернувся генеральний директор Заповідника Л.П. Михайлина, який зазначив, що конференція була започаткована у 1996 році і присвячена видатному церковному ієрарху і просвітнику, київському митрополиту Петру Могилі. Географія учасників та гостей конференції з кожним роком розширюється. Зокрема, цього року бажання долучитися до роботи наукового форуму висловили представники наукових, музейних та навчальних установ Києва, Чернігова, Харкова, Переяслава, Чернівців, Львова, Луцька, Чигирина, Полтави, Святогірська і Бережан.


У межах відкриття наукового форуму відбулася презентація нових видань Заповідника. Начальник науково-дослідного відділу історії та археології музейного комплексу Костянтин Крайній презентував збірник наукових праць «Могилянські читання 2015 року».  Зауважимо, протягом останніх двадцяти років у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику було опубліковано 19 таких збірників, а це більше, ніж 1500 статей та повідомлень.



Заступник Генерального директора з наукової роботи музейного комплексу Сергій Пивоваров поділився з учасниками конференції історією про створення книги «Минувшина Полонного (історико-краєзнавчі нариси)».



Провідний науковий співробітник Заповідника Анна Яненко познайомила гостей та учасників конференції зі своєю «Історією музейної археології УСРР (1919 – 1934)». Під час презентації видань автори висловили окрему вдячність роботі видавничого відділу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та меценатам, без яких книги не вийшли друком.  





До уваги учасників та гостей конференції у залі стародрукованої, рідкісної і цінної книги Національної історичної бібліотеки України організатори конференції представили тематичну книжкову виставку до 90-річчя Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з фондів НІБУ.



Засідання конференції відбулисяв 4-х секціях: 



Секція І. Історичні,джерелознавчідослідженнята історія музейної справи.



Секція IІ. Археологічні дослідження.



Секція ІІІ. Мистецтвознавчі аспекти вивчення та реставрація сакральних пам’яток.



Секція ІV.Проблеми збереження пам’яток.





Учасниками «Могилянських читань» 2016 року стали вчені з різних міст України (Києва, Чернігова, Луцька, Харкова, Чигирина, Переяслава-Хмельницького, Львова, Чернівців, Рівного, Бережан). Реставратори, історики, мистецтвознавці, археологи, архітектори, працівники відомих музейних, академічних установ поділилися останніми результатами своїх наукових здобутків і досвідом практичної роботи.



За результатами роботи ХХІ Міжнародної наукової конференції «Могилянські читання» Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник видасть збірник наукових праць.



Версія для друку Опубликовано: 05 Грудня 2016
Поділитись: