XV Несторівські студії

XV Несторівські студії 10 листопада у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулися ХV Несторівські студії, темою яких стали «Новітні дослідження джерел з середньовічної історії України (XI–XIV ст.). Організатором наукового форуму виступив Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. У роботі студій взяли участь учні-члени секцій відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді на чолі із завідувачем відділення історії Сивенко Софією Максимівною, керівником секції археології Кухарською Оленою Миколаївною та керівником секції історичного краєзнавства Владимирською Ганною Овсіївною.


З вітальним словом до учасників наукової студії звернувся в. о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник. Він зазначив, що, починаючи з 2003 року – року проведення першої наукової конференції «Несторівські студії», заповідник підтримували, брали активну участь у вирішенні організаційних та технічних питань партнери – Печерська районна у місті Києві державна адміністрація. О. Рудник також вшанував пам'ять відомого українського науковця, філософа, професора Вілена Горського, який був одним з ініціаторів «Несторівських студій». Він першим у сучасній вітчизняній науці почав досліджувати життя та духовний подвиг Преподобних Печерських і тим самим започаткував цілий напрям у сучасній українській історіографії.



О. Рудник нагадав, щопротягом 15-ти років сформувалася певна традиція проведення «Несторівських студій». Первісно до участі у конференції долучалися лише співробітники заповідника. Аудиторією була учнівська та студентська молодь Печерського району. Потім до участі у конференції приєдналися науковці провідних наукових інституцій та викладачі вищих навчальних закладів Києва, а згодом вона набула статусу міжнародної.



Особливу зацікавленість присутніх викликали виступи О. Крайньої на тему «Символічне значення та наукова інтерпретація образу прп. Нестора Літописця»; І. Жиленко − «Прийняття Студійського статуту в Києво-Печерському монастирі»; С. Пивоварова, М. Ільківа, В. Калініченка −«Нові знахідки з давньоруського городища першої половини XIII ст. в Чорнівці (роботи 2017 р.)»; А. Кондратюк − «Матеріали до історії розкриття й реставрації давньоруської фрески церкви Спаса на Берестові»; Т. Бобровського − «Дещо про супровідний  напис мозаїчної композиці «Євхаристія» ХІІ ст. з Михайлівського Золотоверхого собору у м. Києві». Подальшому  розвитку ідей В. Горськогобула  присвячена доповідь Т. Сивець на тему «Концепція духовності в агіографічній книжності Києворуської держави (на прикладі Житія Феодосія Печерського)».



У виступі К. Крайнього  формату «Несторівських студій» до базової конференції Міжнародного наукового проекту з дослідження давніх слов’янських літописців у Центральній та Східній Європі «Космас, Галлус Анонімус, Нестор в транскультурній перспективі».



Версія для друку Опубликовано: 15 Листопада 2017
Поділитись: