XV Несторівські студії

З вітальним словом до учасників наукової студії звернувся в. о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник. Він зазначив, що, починаючи з 2003 року – року проведення першої наукової конференції «Несторівські студії», заповідник підтримували, брали активну участь у вирішенні організаційних та технічних питань партнери – Печерська районна у місті Києві державна адміністрація. О. Рудник також вшанував пам'ять відомого українського науковця, філософа, професора Вілена Горського, який був одним з ініціаторів «Несторівських студій». Він першим у сучасній вітчизняній науці почав досліджувати життя та духовний подвиг Преподобних Печерських і тим самим започаткував цілий напрям у сучасній українській історіографії.
О. Рудник нагадав, щопротягом 15-ти років сформувалася певна традиція проведення «Несторівських студій». Первісно до участі у конференції долучалися лише співробітники заповідника. Аудиторією була учнівська та студентська молодь Печерського району. Потім до участі у конференції приєдналися науковці провідних наукових інституцій та викладачі вищих навчальних закладів Києва, а згодом вона набула статусу міжнародної.
Особливу зацікавленість присутніх викликали виступи О. Крайньої на тему «Символічне значення та наукова інтерпретація образу прп. Нестора Літописця»; І. Жиленко − «Прийняття Студійського статуту в Києво-Печерському монастирі»; С. Пивоварова, М. Ільківа, В. Калініченка −«Нові знахідки з давньоруського городища першої половини XIII ст. в Чорнівці (роботи 2017 р.)»; А. Кондратюк − «Матеріали до історії розкриття й реставрації давньоруської фрески церкви Спаса на Берестові»; Т. Бобровського − «Дещо про супровідний напис мозаїчної композиці «Євхаристія» ХІІ ст. з Михайлівського Золотоверхого собору у м. Києві». Подальшому розвитку ідей В. Горськогобула присвячена доповідь Т. Сивець на тему «Концепція духовності в агіографічній книжності Києворуської держави (на прикладі Житія Феодосія Печерського)».
У виступі К. Крайнього формату «Несторівських студій» до базової конференції Міжнародного наукового проекту з дослідження давніх слов’янських літописців у Центральній та Східній Європі «Космас, Галлус Анонімус, Нестор в транскультурній перспективі».