Виявлено першу зірку з трьома планетами у сприятливій для життя зоні

Виявлено першу зірку з трьома планетами у сприятливій для життя зоні Вчені-астрономи оголосили про виявлення трьох екзопланет, які знаходяться у сприятливій для життя зоні зорі Gliese 667C. Більш детальне вивчення цієї системи підтвердило, що ці планети не є газовими гігантами, їх розміри і маса можуть перевищувати аналогічні показники Землі всього у кілька разів, що дозволяє віднести ці планети до класу супер-земель. Зірка Gliese 667C є частиною системи Gliese 667 з трьома зірками, вона знаходиться на відстані 22 світлових років від Землі у сузір'ї Скорпіона. Але найцікавішим є те, що система зірки Gliese 667C є першою відкритою в історії астрономії системою, у якій існує відразу кілька планет, що знаходяться у зоні, в якій умови на поверхні планет можуть бути сприятливі для виникнення та існування життя.


Попередні дослідження системи Gliese 667C показали, що навколо зірки обертається три планети, одна з яких знаходиться у сприятливій зоні. Це послужило причиною підвищеного інтересу до цієї системи групи астрономів на чолі з Гуіллемом Англада-Ескудо (Guillem Anglada-Escudo) з університету Геттінгена, Німеччина, і Мікко Туомі (Mikko Tuomi) з університету Хартфордшира, Великобританія, які провели повторне, більш ретельне вивчення системи Gliese 667C. Проведені дослідження показали, що навколо зорі Gliese 667C обертається сім планет, три з яких знаходяться у сприятливій зоні.

 Три найцікавіші планети цієї системи обертаються навколо третьої, найслабшої зірки системи Gliese 667. Якщо дивитись у небо з поверхні будь-якої з цих планет, то дві інших зірки будуть виглядати як дуже яскраві зірки, видимі навіть у денний час, а вночі вони можуть забезпечити освітлення на рівні освітлення Землі повним яскравим Місяцем. Усі три планети займають весь простір у сприятливій зоні зірки Gliese 667C, у якій більше немає жодної стійкої орбіти, на якій могла б розміститися ще одна планета.«Ми знали з результатів попередніх досліджень, що у зірки Gliese 667C було три планети, одна з яких стала причиною нашого підвищеного інтересу. Провівши додаткові спостереження за системою і зробивши більш ретельний аналіз отриманих раніше даних, ми підтвердили існування трьох відомих планет і виявили ще кілька нових», − розповідає Мікко Туомі.За матеріалами : http://infonova.org.ua/space/Версія для друку Опубликовано: 05 Липня 2013
Поділитись: