Виставка робіт художника Анатолія Криволапа

Виставка робіт художника Анатолія Криволапа


22 грудня керівник секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН, мистецтвознавець, письменниця Ганна Овсіївна Владимирська провела дивовижний захід  для молодих науковців та, звичайно, їхніх батьків – всі вони завітали на виставку «У цьому полі, синьому…» найвідомішого сучасного українського художника Анатолія Криволапа.

Анатолій Криволап – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, найдорожчий і найуспішніший український художник. Його картини зберігаються у приватних колекціях, продаються з аукціонів за сотні тисяч доларів. Він установив новий світовий рекорд продажів сучасних творів українського мистецтва на міжнародному ринку. Творчість Анатолія Криволапа – унікальне явище української культури.

Народився художник 11 вересня 1946 року в Яготині. Першим підручником з живопису стала вицвіла довоєнна книжечка з уроками малювання, яку він знайшов в бібліотеці Яготина. У 1976 році закінчив факультет живопису Київського художнього інституту. З 1993 по 1995 рік Анатолій Криволап активно брав участь в діяльності «Живописного заповідника», відомої в історії сучасного українського мистецтва арт-групи. У 2000-х роках після постійних скандалів перебрався з Києва до села Засупоївка під Яготином, де нині живе і працює.

Експозиція в Музеї історії Києва, для назви якої обраний рядок з поезії Василя Стуса, репрезентує нові та вже відомі полотна художника, що разом розкривають багатогранність самобутнього і водночас глибоко укоріненого в українських традиціях образного світу митця. У живописі Анатолія Криволапа українська природа постає як  багатозначний естетичний космос, сповнений життєвої сили, драматичної напруги та невичерпної енергії.

Ключовим символом виставки є кінь – прадавній символ свободи, швидкості та циклічності поступу самої природи… Коні на картинах Анатолія Криволапа – частина природи, втілення її краси, динаміки, руху і внутрішньої гармонії. На полотнах митця вони супроводжують схід та захід сонця, перетворюючись на виразну метафору часу, його руху та плинності.

Виставка «У цьому полі, синьому…» задумана як «поетичний проект», в якому гармонійно поєднуються картини Анатолія Криволапа, вірші українських поетів та відеосюжети із зображенням української природи. Разом вони утворюють багатовимірне образно-естетичне поле, в якому улюблений «синій колір» художника розкриває свій глибокий символічний зміст.

Виставка триватиме до 19 січня, тож поспішайте ознайомитися з унікальною творчістю живої легенди сучасного українського мистецтва!

Версія для друку Опубликовано: 27 Грудня 2018
Поділитись: